Niš bez drugoligaša u košarci i naredne sezone (VIDEO)

Okolnosti su bile takve da je utakmica poslednjeg kola istočne grupe Prve muške regionalne lige odlučivala o tome koja će se ekipa plasirati u viši rang takmičenja, Drugu mušku ligu Srbije. Prvoplasirani Konstantin je dočekao u niškom Čairu drugoplasiranu ekipu Bora, a nakon dosta vremena na tribinama se mogao videti veliki broj gledalaca. Važnost utakmice je u Čair dovela ljubitelje košarke kako iz Niša i Bora, tako i iz brojnih gradova iz regiona.

Utakmica od samog početka nije krenula tokom kakav je priželjkivao veći broj gledalaca u Čairu, od starta je bilo jasno da su gosti u Niš došli po pobedu, a do nje su stigli na vrlo upečatljiv načnin, sigurnom igrom u kojoj su u najvećem delu meča vodili dvocifrenom razlikom, a 25 minuta meča su igrali bez najboljeg igrača Đorđa Rakočevića koji se povredio tokom druge četvrtine. Nakon 40 minuta Bor je protiv Konstantina slavio rezultatom 79:68 i od sledeće sezone će se takmičiti u Drugoj ligi. Konstantin je u prvenstvu zabeležio samo dva poraza, ali oba od Bora, a kada tome dodamo da je i u Kup meču poražen od istog protivnika situacija jasna, Bor je zasluženo drugoligaš.

Niška košarkaška publika će i sledeće sezone gledati srpskoligaška takmičenja kao najviši rang u kome igraju gradski klubovi, uz razliku što ih više neće biti pet u ligi, nego šest. Srpskoligašima se pridružuje iz Druge regionalne lige i ekipa Trijumfa. Godinama nismo sigurni koja je strategija niške košarke, a kako vreme prolazi sve je veći broj klubova u istom takmičenju, pa je možda plan da jedna cela liga bude iz grada na Nišavi i na taj način će se sigurno neko plasirati u viši rang…