Neočekivan poraz Železničara od Obilića

Rukometaši Železničara neočekivano su poraženi od Obilića u 20. kolu ARKUS lige. Beograđani su ubedljivo slavili rezultatom 38:29 (21:16).

Izgleda da je poraz u četvtfinalu Kupa Srbije, od Partizana (33:32), ostavio posledice na ekipu Železničara. Prvih 15. minuta igralo se gol za gol, a onda su domaći uspeli da dođu do osetnije prednosti, koju su do odlaska na odmor uvećali.

Velikih +5 sa odmora, niški tim nije uspeo da anulira u nastavku, niti da ozbiljnije pripreti domaćem timu. Najubedljivije vođstvo od deset golova Obilić je imao u 57. minutu (37:27), ali su niški igrači ipak uspeli da meč završe sa jednocifrenim zaostatkom.

Pored Železničara poraze su pretrpele i ostale ekipe iz gornjeg dela tabele Partizan, Novi Pazar i Dubočica.

U derbi susretu 21. kola ARKUS lige Želja će 14. marta dočekati Dinamo.