Naisa jednom nogom u polufinalu Čelendž kupa (VIDEO)

Rukometašice Naise, skoro je izvesno, predstavljaće Srbiju i u polufinalu EHF Čelendž kupa! Izabranice trenera Svetislava Jovanovića slavile su u prvoj utakmici u Funšalu, na ostrvu Madeira protiv istoimenog tima iz Portugalije sa 14 golova razlike!

Pribojavale su se Nišlijke nezgodnog protivnika što se pokazalo i na startu meča kao opravdano,  kada je golmanka domaće ekipe skinula nekoliko zicera, a na tribinama je vladala prava brazilska atmosfera.  Međutim, Naisa se brzo konsolidovala, zaigrala po taktovima trenera Svetislava Jovanovića i do poluvremena uspela da iskoristi sve prednosti koje ima,  a pogotovo razliku u visini, ali i kvalitetu. Taj deo meča završen je rezultatom 14-7 za Naisu.

Iskusni stručnjak, međutim, nije dozvolio nikakvo opuštanje. Odigrala je Naisa sa punom snagom do kraja, uz maksimalnu rotaciju igračica, tako da revanš utakmicu, u kojoj je formalni domaćin, dočekuje sa čak 14 golova razlike i odmornim igračicama.

Najefikasnija u taboru nišlijki bila je Milena Milojević sa 8 golova , koja je na crti vešto koristila svoje kvalitete. Katarina Radović postigla je 5 golova, dok su po 4 postigle Teodora Petković, kapitenka Marija Filipović i reprezentativka Srbije u redovima kluba iz Niša Jovana Bogojević.

Nakon dugog i turbulentnog puta, na licima rukometašica iz Niša evidentno je olakšanje, mada već sutra predstoji druga utakmica. Madeira nije nimalno naivna ekipa, jer je iz takmičenja i to ubedljivo izbacila ekipu Zaječara. To u ekipi iz Niša znaju pa se spremaju da ništa ne prepuste slučaju.

Revanš, kada je Naisa formalni domaćin, igra se u nedelju, 8.marta u 18 sati po srednjeevropskom vremenu.

Funšal, Sportska hala „Pavilao Bartolomeu“. Gledalaca: 500. Sudije: Kristijan Hans, David Hans (Nemačka). Isključenja: Naisa 12 minuta, Madeira 8 minuta. Sedmerci: Naisa 3 (1), Madeira 6 (4).

ŽRK NAISA: Milena Petković, Ivanović, T.Petković 1, Đurović, Terzić 2, Radović 5, Stojanovska 1, T.Petković 4, Magdalena Petković, Pejović, Milojević 8, Nikolić 2, Filipović 4, Perazić 2, Rajković, Bogojević 4.

CS MADEIRA: Pontes, De Moura, Fernandes 1, Moniz, Kampos 4, Kvintal 6, Guveia, Ribeiro 1, Pereira, Andrade 2, Abreu 3, A.Tekšeira, Korte 1, Rosario 1, Silva, C.Tekšeira.