NBA šampion iz Niša – Mila Stošić!!!

Završena je peta sezona Junior NBA lige Srbije, a na samoj završnici i velikom finalu nije bilo niških osnovnih škola. Ipak, čast Niša je branila Mila Stošić, učenica OŠ “Bubanjski heroji” (Phoenix Suns), koja se takmičila u individualnim veštinama, “skil čelendžu” i šutiranju trojki.

Mila Stošić je “ukrala šou” na beogradskom Malom Kalemegdanu, osvojila je prvo mesto u šutiranju trojki u konkurenciji koju je činilo čak 27 dečaka iz škola širom Srbije. Mila je prva devojčica šampion u pet godina od kada postoji ovo takmičenje. Ne manje bitno je naglasiti da je Stošić pobedila i na takmičenju u individualnim košarkaškim veštinama u kategoriji devojčica.

Mila Stošić je član pionirskih kategorija UŽKK Student.

Njujork Niksi, odnosno đaci Osnovne škole „Majka Jugovića“ iz Beograda, novi su šampioni Junior NBA lige Srbije 2022. Oni su u velikom finalu  savladali ekipu Bruklin Netsa (OŠ „Đura Daničić“ iz Novog Sada) rezultatom 46:24. U meču za treće mesto, Atlanta Houksi (OŠ „Danilo Kiš“ iz Beograda) su savladali Šarlot Hornetse (OŠ „2. Oktobar“ iz Zrenjanina) sa 39:28 i osvojili bronzane medalje.

U sjajnoj atmosferi na Kališu uživali su i generalni sekretar KSS Zlatko Bolić, direktor muške seniorske reprezentacije Srbije Dragan Tarlać, bivši reprezentativci i ambasadori Junior NBA lige Duško Savanović i Igor Rakočević, predstavnik košarkaških operacija NBA Evropa Adrian Karion Armas, predsednik KSB Boško Adžić i prvi čovek Junior NBA lige Srbije Bojan Popović, koji su uručivali sve pojedinačne nagrade, medalje, pehare i prstenje najboljima.

Završnica takmičenja pod okriljem KSS i evropskog ogranka NBA pokazala je još jednom da je organizacija ove lige pun pogodak.