Natalija nastavila senzacionalni niz na Vimbldonu

Natalija Stevanović nastavila je neverovatni nastup na svom prvom Grend slem turniru u karijeri. Ona je u drugom kolu Vimbldona pobedila Nemicu Korpač rezultatom2:0 (7:5,  7:5).

Iako je meč završen nakon samo dva odigrana seta, trajao je više od 2 i po sata.

U prvom setu prva do brejka je stigla Nemica na 4:3, Natalija odmah vraća brejk, a onda pravi još jedan i rešava prvi set u svoju korist.

U drugom je povela Srpkinja, ali kao da je trema uradila svoje, pa je i dosta grešila i nije koristila prilike. Nakon vodjstva od 5:3, stiglo se do 5:5, ali  je Stevanović tada opet zaigrala na vrhunskom nivou i privela meč kraju za veliku radost i plasman u treće kolo.

U narednoj rundi težak zadatak će biti pred Natalijom Stevanović, a to je Čehinja Petra Kvitova, ali dvadesetdevetogodišnja Nišlijka je pokazala da je spremna za velika dela. Držimo  joj palčeve!