Naisa slavila u Zaječaru, sledi Jagodina

Rukometašice Naise pobedom su startovale u nastavku šampionata, pošto su u zaostaloj utakmici 7.kola savladale ekipu Zaječara u gostima sa 34-24 (18-15).

Sam početak meča nije nagoveštavao ubedljivu pobedu. Ekipa iz Niša krenula je u nešto sporijem ritmu, ali kako je vreme odmicalo, sve je došlo na svoje. Rezultat je praktično prelomljen u finišu prvog poluvremena kada Naisa prelazi u vođstvo i do odmora stvara 3 gola prednosti, 18-15.

U nastavku se ta razlika samo uvećavala do konačnih 34-24 za Naisu.

Meč je obeležio povratak na teren golmanke Anastasije Čogurić, crnogorske internacionalke, posle jednogodišnje pauze zbog povrede i operacije ukrštenih ligamenata kolena.

U timu Naise istakle su se Nikolićeva sa 5 golova, dok su po 4 postigle Filipović, Stankovski , Sukur i Gakidova.

Naisa sada ima 7 pobeda iz isto toliko utakmica, ali se nalazi na drugom mestu na tabeli jer ima utakmicu manje od ekipe Jagodine. Upravo je aktuelni šampion, ekipa Jagodine, rival u narednom kolu, koje se igra u subotu.

Zaječar; Hala „Kraljevica“. Bez gledalaca. Sudije: Ivan Mandić (Petrovaradin), Nemanja Kovačić (Veternik): Sedmerci: Zaječar 4 (1), Naisa 2 (1). Isključenja: Zaječar 6 minuta, Naisa 10 minuta.

ŽRK ZAJEČAR: Vujadinović, Redžeplar, Knežević 3, Mančić 1, Milošević, Stanković 1, Petković 5, Veljković 5, Petrović, Balević, Novakov, Ivanić 1, Belić 8.

ŽRK NAISA: Čogurić, Milena Petković, T.Petković  1, Đurović 1, Radović 1, Stojanovska 3,  M.Petković, Stankovski 4, Stamenković 2, Nikolić 5, Filipović 4, Simatović 3, Sukur 4, Tasić 2, Gakidova 4.