Naisa lako protiv Mladog radnika (VIDEO)

Rukometašice Naise dobro su odreagovale nakon visokog poraza od Jagodine i slavile u zaostaloj utakmici 8.kola protiv ekipe Mladog Radnika sa 40-20 (21-14).

Unapred se znalo da ovo nije utakmica visokog intenziteta, pa je trener Ljubomir Obradović iskoristio priliku da razigra sve igračice. Mlada ekipa Mladog Radnika nije imala odgovor, pa je bilo samo pitanje sa kojom razlikom će tim iz Niša dobiti ovaj meč.

Na kraju, 20 golova razlike možda je i realan prikaz snaga na terenu.

U redovima domaćeg tima najefikasnija je bila kapitenka Marija Filipović sa 7 golova, Ivana Gakidova je sa crte postigla 5, koliko i raspoložena Srna Sukur. Kod gošći, ubedljivo najefikasnija bila je Mila Tešić koja je postigla 9 golova.

Veliku minutažu na golu Naise dobila je Katarina Ivanović i čini se da je šansu u potpunosti iskoristila, jer je uz nekoliko uspešnih intervencija i 2 odbranjena  sedmerca, proglašena i za igračicu utakmice.

Kaja Ivanović je odmah nakon utakmice iznela i svoje utiske, kao i igračica gostujućeg tima Nikolina Stojanović. Trener Mladog Radnika  Jovica Petković je bio pun reči hvale za domaću ekipu, dok trener Naise Ljubomir Obradović nije krio zadovoljstvo zbog povratka ekipe u halu „Čair“, koja je donedavno bila Kovid bolnica.

Naisa, u 10.kolu, u hali „Čair“ dočekuje ekipu Železničara iz Indjije, a taj meč igra se u subotu u 18.30.

Naisa se nalazi na drugom mestu na tabeli, sa bodom zaostatka iza Jagodine.

Niš, sala OŠ „Dušan Radović“. Bez gledalaca. Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić (Leskovac). Isključenja: Naisa 8 minuta, Mladi Radnik 4 minuta. Sedmerci: Naisa 3 (3), Mladi Radnik 5 (3).

NAISA: Ivanović, Čogurić, Milena Petković, T.Petković 1, Đurović 1, Stojanovska 4, M.Petković 1, Stankovski 2, Stamenković 4, Nikolić 4, Filipović 7, Rajković 1, Simatović 1, Sukur 5, Tasić 4, Gakidova 5.

MLADI RADNIK: Milojković, Andjelović, Petrović 3, Obrenović 1, Paločević 1, Filipović, Jovanović 2, Ninić 1, Miloradoić 1, Filipović, Stojanović 1, Kojić 1, Tešić 9, Virijević.