Holanđanke prejake za Naisu

Rukometašice Naise poražene su u prvom meču 1/8 finala Čelendž kupa od ekipe Virto Kvintus u Holandiji sa 35:25. Izabranice trenera Svetislava Jovanovića napravile su u prvom poluvremenu veliki broj tehničkih grešaka što su holanđjanke znale da kazne. U drugom poluvremenu rukometašice Naise zaigrale su znatno bolje i taj deo susreta dobile sa 18:16, ali je to bilo dovoljno samo da se ublaži visok poraz. U ekipi Naise, po efikasnosti, istakla se Katarina Tanasković sa 6 golova, dok su po četiri postigle Katarina Radović, Andrijana Tatar i Tamara Žarković.

Revanš meč igra se već u nedelju, 11.februara u 15 sati, ponovo na gostujućem terenu u holandskom gradu Kvintsheul.

Kvintsheul,  Gledalaca: 550. Sudije: Malgoržata Lidačka  (POL), Ursula Lešijak  (POL). Sedmerci: Virto Kvintus 1 (1), Naisa 4(3). Isključenja: Virto Kvintus 6, Naisa 6 minuta.

VIRTO KVINTUS: De Vos, De Polder, De Baker 5, Ostven 3, Hage 6, Van Dijvenbode 3, Cvinkels 4, Van Der Linden 2, Van Aist, Varmerdam, Strik 8, Van Der Vel, Martens 3.

NAISA: Stranjanac ,  Nikolić ,  Karalić , Žarković  4,  Djoković 3, Stefanović , Milojević 1 , Karić,  Simić , Radović 4, Ivanović,  Petković  , Miličić 3 , Tanasković  6, Filipović  , Tatar 4.