Nais izborio plasman na finalni turnir Kupa Srbije (VIDEO)

Po prvi put u istoriji kluba, vaterpolisti Naisa plasirali su se na finalni turnir Kupa Srbije. Do istorijskog uspeha Nišlije su došle pobedom nad ekipom Vojvodine. Nais je, posle peteraca, slavio rezultatom 11:10. Regularni deo meča završen je sa 6:6, po četvrtinama 1:1, 2:2, 1:2, 2:1.

Mnogobrojna publika na Čairu uživala je u dobrom vaterpolu i ujednačenoj borbi. Igrao je Nais dobro i od početka parirao favorizovanom protivniku. Prva deonica bila je najnefikasnija. I jedan i drugi tim imali su prilike da postignu više golova, ali ih nisu iskoristili. U drugoj četvrtini Nišlije su u par navrata imale vođstvo, gosti su jurili rezultat i izborili egal pred odlazak na odmor.

Odmor je više prijao Vojvodini koja u treću deonicu ulazi silovito i po prvi put dolazi do dva gola prednosti. No nije demoralisalo igrače Naisa koji su se izdigli iznada situacije. Pogotkom iskusnog Petrovića domaći su držali rezultatski priključak. Poslednji deo igreotvara Ćatović za vođstvo gostiju od 6:4. Ipak gosti nisu uspeli da se rezultatski odlepe. Dragan Milošević je smanjio vođstvo, a kada je bilo najpotrebnije ruka nije zadrhtala Tihomiru Živiću, koji je pogotkom u poslednjem minutu doneo niškom timu izjednačenje. Imali su gosti još jedan napad do kraja, ali se Nais odbranio.

Posle izjednačenog rezultata, usledili su peterci. Već u prvoj seriji domaći su, ispostaviće se kasnije, obezbedili plasman u polufinale. Oči u oči našli su se kapiteni Lazić i Ćuk, a kao pobednik je izašao čuvar mreže domaćih. Ostali izvođačinovosadskog tima realizovali su peterce. Nais je bio stopostotan sa pet metara, gol su redom pogađali Bolović, Mitrović, Petrović Matija Milošević i Šilj. Za konačnih 11:10.

Finalni turnir Kupa Srbije biće održan u Bečeju 16. i 17. decembra. Pored Naisa učešće su obezbedili Partizan, Crvena Zvezda i Šabac.

Nais – Vojvodina 6:6 (1:1, 2:2, 1:2, 2:1), peterci 5:4

Niš, Bazen Čair;

Sudije: Nenad Golijanin/Lazar Anđelić;

Igrač više: Nais 13 (4), Vojvodina 10 (3);

NAIS:Lazić 14 odbrana, Mitrović 1, Pavičić, Milić, Dimitrijević, M.Milošević, Petrović 2, Đorđević, Živić 2, Šilj, Bolović, D.Milošević 1, Stoiljković, Stanković;

VOJVODINA: Filipović 4 odbrane, Čabrilo, Vasin, Crvenko 1, Mitrović, Prekogačić, Ćuk, Ćatović 1, Rogač 2, Šulc, Vasić 1, Marčeta 1, Ristić, Tubić.