Konstantin još uvek u igri za opstanak (VIDEO)

Opstanak je ponovo realna opcija za Konstantin, nakon što je u utakmici 10. kola Druge muške lige Srbije u sali Osnovne škole „Dušan Radović“ pobedio ekipu Smedereva rezultatom 74:68.

Mladi košarkaši Konstantina su igrali veoma požrtvovano i zasluženo su došli do pobede. U problem su ušli zbog slabo odigranog drugog perioda utakmice koji su izgubili rezultatom 23:14, pa su u trećoj deonici morali da jure prednost protivnika, a kada su uspeli da dođu do vođstva, do kraja utakmice ga nisu ispuštali. Smederevci su poslednji nalet imali dva minuta pred kraj meča kada su spustili prednost Nišlija na pet poena razlike, a nakon toga je koš Jovana Anđelkovića,  jednog od najboljih pojedinaca u pobedničkom timu, rešio pitanje pobednika.

U ekipi Marka Cvetkovića najefikasniji je bio Marko Popović, igrač rođen 2000. godine, koji je postigao 18 poena i igrom oduševio prisutne gledaoce. Treba istaći i sjajnu partiju Vukašina Đorđevića, koji je u trenucima kada je Konstantin stizao prednost gostiju, imao najzapaženiju ulogu, a meč je završio sa 11 koševa.

Konstantin nakon deset kola ima učinak od tri pobede i sedam poraza i trenutno se nalazi na 12. mestu u ligi. Igrom koja obećava ulili su nadu navijačima da se u nastavku prvenstva mogu popeti još neko mesto više na tabeli i obezbediti opstanak u ligi. U narednom kolu niški tim putuje u Novi Pazar na gostovanje jednoj od najboljih ekipa ove sezone u drugoligaškoj konkurenciji.