Mašinac jači od Crvene Zvezde (VIDEO)

U derbiju 8. kola ženske Superlige fudbalerke Mašinca ostvarile su važnu pobedu. Direktnog konkurenta za visok plasman ekipu Crvene zvezde, zelene su savladale rezultatom 2:1(1:0).

Crvena Zvezda je bolje ušle u meč pa je odbrana domaćih često bila na mukama. Ipak iz prve ozbiljnije akcije niška ekipa stiže do vođstva. Igrao se 8. minut kada je asistenciju Milce Stanković u gol pretvorila Miljana Ivanović.

Nastavila je Zvezda da napada, ali je odbrana domaćih uvek nalazila način da sačuva svoju mrežu. U samom finišu prvog dela Milica Stevanović je propustila priliku da uveća prednost domaće ekipa, jer je iz izgledne pozicije šutirala visoko iznad gola.

U drugom delu fudbalerke Mašinca uspostavile su kontrolu nad igrom uspešno čuvajući vođstvo, sve do 73. minuta kada je izuzetno nesigurni sudija na ovom meču, Ivana Čolaković, na zaprepašćenje svih svirala penal za gošće. Siguran izvođač najstože kazne bila je Jovana Miladinović.

Krenule su tada igračice Mašinca ofanzivnije ne bi li vratile nepravedno oduzetu prednost. To im je pošlo za rukom u 88. minutu takođe posle jedanaesterca posle igranja rukom u šesnaestercu jedne fudbalerke gostujućeg tima. Odgovornost je preuzela Jovana Vasiljković i donela Mašincu zlata vrednu pobedu.

Ovom pobedom fudbalerke Mašinca preskočile su Crvenu zvezdu na tabeli i sada su treće, a u narednom kolu gostuju ekipi TSC-a  u borbi za drugu poziciju.