KRK 2023: Furiozno drugo poluvreme Mege za finale

Iako su u jednom trenutku zaostajali 17 poena, košarkaši Mega MIS-a pobedili su FMP rezultatom 86:67 u prvom polufinalu Kupa Radivoj Korać. Oni su tako obezbedili svoje drugo polufinale u poslednje tri sezone.

Izabranici Marka Baraća odigrali su nestvarno drugo poluvreme, koje su dobili 56:27 i tako neutralisali jako loš performans u prvih 20 minuta. Igrači FMP-a dominirali su parketom niškog Čaira u prva dva kvartala, ali su u nastavku ostali bez energije.

Petar Kovačević bio je najbolji u pobedničkom taboru sa 20 postignutih poena, a po 13 su dodali Danko Branković i Aleksa Uskoković. Sa druge strane, najefikasniji u redovima FMP-a bio je Aleksa Stepanović sa 15 poena, a jedan manje ubacio je Paulius Valinskas.

Kompletna uvodna deonica prodefilovala je u ujednačenoj borbi dva veoma talentovana tima. Na oba kraja parketa videli smo nekoliko sjajnih minijatura blizu obruča, kao i pogođenih šuteva sa distance. Nivo koncentracije kod igrača FMP-a bio je za nijansu viši, pa je nakon uvodnih 10 minuta četa Nenada Stefanovića vodila sa 24:20.

Agresivna odbrana popularnih Pantera ostavila je u prvih pet minuta drugog kvartala bez poena košarkaše Mege. Dobru defanzivnu sekvencu uspeli su da naplate i na drugoj strani terena, pa je u 14. minutu nakon poena raspoloženog Alekse Stepanovića bilo 33:20 za FMP.

Dominacija Stefanovićevih igrača trajala je do dva minuta pre odlaska na petnaestominutni odmor, a u jednom periodu imali su i +17 na svom kontu – 40:23. Ali, finiš prvog poluvremenu pripao je igračima Mege koji su serijom 7:0 finiširali ovaj period igre i smanjili rezultatski deficit u domen podnošljivog – 40:30.

Gde su stali u poslednjim minutima prvog, nominalni domaćini nastavili su u drugom poluvremenu. Proradio je tandem visokih igrača Kovačević – Branković koji je u potpunosti istopio prednost FMP-a, pa se u poslednji kvartal ušlo sa potpuno rezultatskom neizvesnošu budući da je sastav iz Železnika imao samo dva poena prednosti – 54-52.

Izabranici trenera Marka Baraća gospodarili su parketom niškog Čaira i na startu finalnog kvartala. Raspoloženom Kovačeviću pridružio se Uskokoviću, a ovaj duo je pogodio tri vezane trojke za prvu dvocifrenu prednost ekipe Mege na meču u 34. minutu – 66:56.

U 37. minutu meč je prekinut zbog pogrdnog skandiranja određenog dela publike porodici Čović i nije bio nastavljen dok kompletna tribina nije ispraženjena. U trenutku prekida Mega je imala prednost od +13 poena razlike – 74:61.

U preostalih tri i po minuta košarkaši FMP-a nisu uspeli da smanje rezultatski zaostatak. Štaviše, Baraćevi puleni dodatno su uvećali prednost. Naposletku, igrači Mege trijumfovali su rezultatom 86:67.

Mega MIS će se u subotnjem finalu sastati sa pobednikom duela Partizan – Crvena zvezda.

FMP – Mega MIS 67:86 (24:20, 16:10, 14:22, 13:34)

Hala Čair, Niš

FMP: Bič 6, Pavićević 3, Mur 4, Stepanović 15, Šaranović 8, Simović 2, Izundu 6, Janković 5, Dženkins, Vujičić 1, Manojlović 3, Valinskas 14

Mega MIS: Milenković 4, Branković 13, Đulović, Rudan 12, Uskoković 13, Kazalon 6, Đurišić 2, Kovačević 20, Cerovina 9, Rori 5, Mušikić 2, Stefanović