Krenula sezona Treking lige Srbije. Mosor sjajan na startu

Proteklog vikenda u Deliblatska peščara održano je  1. kolo Treking lige Srbije 2019. Ovogodišnje takmičenje u trekingu počelo je izvanredno za takmičare niškog PAK Mosora. U konkurenciji od više od 400 takmičara osvojili su po 4 zlatne i isto toliko srebrnih medalja.

U ekipnoj konkurenciji  ženska ekipa Mosora bila je najbolja dok su kolege iz muške ekipe zauzele drugo mesto.

U pojedinačnoj konkurenciji  kod žena Dragana Milanović i Olivera Stanković su se okitile zlatom, a Valentina Nejković i Maja Milutinović.

Kod muškaraca zlatnu medalju za ekipu Mosora osvojio je Saša Gacik dok je do srebra doša Miloš Panić

Ostvareni rezultati na prvoj trci bude nadu u PAK Mosor da ove sezone mogu i do najvišeg mesta u generalnom plasmaninu. Sledeće kolo TLS je na Kablaru.