Kalča u gradskom derbiju bolja od Gvozdenog puka

U okviru 20. kola Druge futsal lige Srbije u hali ,,Čair’’ u gradskom derbiju sastali su se Kalča i Gvozdeni puk. U interesantnom i izjednačenom meču slavio je Kalča rezultatom 4:2 (2:2)

Formalni domaćini, futsaleri Kalče, bolje su ušli u utakmicu i posle dve neiskorišćene prilike već u 5. minutu  nakon aktraktivnog udarca Petra Nikolića dolaze do prednosti od 1:0.

Ekipa Gvozdenog puka se probudila i posle par propuštenih prilika u 12. minutu stiže do izjednačenja autogolom Nikole Ristića.

U nastavku, Gvozdeni puk preuzima inicijativu i u 14. minutu pogotkom Stefan Petrović stiže do potpunog preokreta rezultat (1:2).

Kalča se budi I u 17. minutu preko Nenada Rančića vraća rezultat u egal-2:2.

U drugi deo igre obe ekipe su krenule dinamičnu. Ređale su se prilike na obe strane, ali mreže su mirovale sve do 31. minuta. Tada nakon jedne sumnjive situacije u kaznenom prostoru Kalče, sudije ostaju neme, a domaći fudbaleri preko Aleksandra Stojkovića uspešno realizuju kontranapad, za novo vođstvo od 3:2. Usledili su protesti igrača i klupe Gvozdenog puka, ali sudije nisu promenile odluku.

Borili su se igrači Gvozdenog puka i stvarali šanse, ali golman Kalče je bio na vrhuncu zadatka i nije dozvolio gostima da se ponovo vrate rezultatski. Sve dileme je čini se otklonio futsaler Kalče Nikola Ristić u 38. minutu kada je nakon sjajnog solo prodora postavio konačnih Kalča – Gvozdeni puk 4:2.

Važna pobeda Kalče koja se nalazi na petoj poziciji i u narednom kolu igra protiv Smedereva u gostima. Gvozdeni Puk se nalazi na šestoj poziciji i u narednom kolu dočekuju Ekonomist.

tekst i foto: Sava Jojić