Golom kapitena Nome u samom finišu Radnički do čela tabele (VIDEO)

U teškom i napetom meču u 4. kolu Superlige Srbije Radnički je u samom finišu uspeo da slomi otpor Voždovca i pobedi rezultatom 1:0. Strelac gola vrednog 3 boda i, bar privremenog, mesta na čelu tabele bio je kapiten Riota Noma.

Inače ceo meč je ostao u senci teške povrede golmana Radničkog Ivana Bulajića, koji je posle jednog istrčavanja i žestokog duela ostao da leži nepomičan na travi. Brzo je intervenisala i hitna pomoć, pa je drugu utakmicu za redom golman koji brani za niški tim završio u Kliničkom centru. Prvi nalazi govore da je doživeo potres mozga i da životno nije ugrožen, ali da će morati da ostani još neko vreme u bolnici zbog dodatnih pregleda.

Tako se Bulajić pridružio već povređenom prvom golmanu Živkoviću,  a Nišlije su za samo nedelj dana ostale sa 19-togodišnjim Kojićem na poziciji golmana.

Iako Radnički beleži dobre rezultate od početka sezone poseta na Čairu opet je bila, najblaže rečeno, slaba. Fudbalerima Radničkog ovo je bio 8. meč za nešto manje od mesec dana od početka sezone i osetan je umor kod njihe. Voždovac koji je posle prva tri kola sakupio samo 3 boda i pored solidnih igara, došao je u na Čair da dokaže da trenutni plasman nije realan.

Radnički je od starta krenuo ofanzivno i već u trećem minutu posle prodora Grbića po levoj strani u šansi se našao Haskić, ali  njegov šut ka golu izblokirao je saigrač Stanisavljević.

Onda je u 6. minutu došlo do već opisane teške povrede golmana Ivana Bulajića, što je sve na terenu i oko njega prilično potreslo i odrazilo se na igru do kraja poluvremena u kojo nije viđeno previše prilika.

U 23. minutu Nermin Haskić se posle brzo izvedenog auta našao sam pred golmanom gostiju Kneževićem, ali je traljavo šutirao.

U 31. minutu viđena je najbolja prilika u prvom delu, a propustili su je gosti.  Srećković je uposlio Lukovića koji je utrčao ka petercu i lagano prebacio mladog golmana Radničkog Milorada Kojića. Kada su svi već videli loptu u mreži Radničkog, odnekud se pojavio Nikola Stanković i neverovatnim potezom je izbacio sa same gol linije.

Do kraja prvog dela Radnički je više napadao, ali uglavnom se sve završavalo ne tako opasnim udarcima iz daljine, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Od samog ulaska, praktično, trećeg golmana Radničkog u igru, mladog i neiskusnog Milorada Kojića, gosti su se često odlučivali za šuteve iz daljine. Najozbiljniji od njih bio je udarac Nikole Srećkovića na startu drugog dela igre, ali se Kojić nekako snašao i sačuvao svoju mrežu.

U 56. minutu još jedna prilika za Voždovac kada se posle solo prodora u odličnoj situaciji našao Andrija Luković, ali je njegov šut završio pored gola.

Strateg domaćih Nenad Lalatović tada menja formaciju uvođenjem još jednog klasičnog napadača Nikodijevića umesto krila Grbića, što uz prethodnu izmenu indisponiranog Mićića i uvođenja Ranđelovića u igru, dovodi do toga da Radnički počinje da bude mnogo opasniji po gol Voždovca.

U 61. minutu Nikodijević posle centaršuta Todorovskog loše zahvata loptu glavom, ona ipak dolazi do Haskića čiji udarac je odbrana Voždovca izblokirala.

Sedam minuta kasnije pokušao je i Haskić glavom posle kornera, ali Knežević brani.

Domaći su sve više pritiskali, a gosti sve više razmišljali o remiju,  pa su čestim i bespotrebnim valjanjem po travi  ubijali i vreme, a i igru.

Pokušavali su niški fudbaleri na sve načine da dođu do gola. Noma i Haskić udarcima iz daljine u 72. i 75. minutu. Zatim i glavom prvo Haskić u 76., onda i Nikodijević u 79. minutu, ali Knežević je uvek bio na mestu i nije se dao iznenaditi.

I kada su svi očekivali da će se meč završiti bez pogodaka, u 89. minutu sa leve strane Lazar Ranđelović uputio je sjajan centaršut u srce šesnaesterca Voždovca, tu se našao sam kapiten Japanac Riota Noma i loptu glavom skrenuo u mrežu Beograđana, za erupciju oduševljenja na Čairu i veliku tugu među gostujućim fudbalerima.

U preostalih nekoliko minuta gosti nisu uspeli da se oporave od šoka pa je meč završen rezultatom 1:0.

Ovom pobedom Radnički je sa 9 bodova iz 4 utakmice na čelu tabele sa Crvenom Zvezdom koja ima i meč manje, a sledećeg vikenda će u goste Spartaku iz Subotice dok će Voždovac dočekati ekipu Dinama iz Vranja.

RADNIČKI-VOŽDOVAC 1:0 (0:0)

Niš, 10. avgusta. Stadion Čair. Gledalaca: 1.000. Sudija: Zoran Široki (Smederevo). Strelac: 1:0 Noma 89. Žuti kartoni: Pankov, Haskić (Radnički), Mihajlov, Srećković, Luković i Kovačević (Voždovac).

RADNIČKI: Bulajić (od 10. Kojić ), Todorovski, Pankov, Crnomarković , Stanković, Drinčić, Mićić (od 46. Ranđelović), Noma, Stanisavljević, Grbić (od 58. Nikodijević ), Haskić .

VOŽDOVAC: Knežević , Ćirković, Mihajlov, Petrović, Kovačević, Pavlović , Milutinović, Duronjić, Luković , Srećković (od 82, Zoćević), Mašović (od 90. Jevtić ).