Golman Petrović spasio Radničkom sva tri boda (VIDEO)

Drugo kolo za redom u Superligi Srbije Radnički je bio domaćin i slavio je identičnim rezultatom 2:1.

Po toplom vremenu, pred nekoliko stotina gledalaca na niškom Čairu,  izabranici Sime Krunića opet nisu briljirali, ali bodovi su ostali na Čairu. Pot

U prvom delu viđena je jedna spora i bezidejna igra u kojoj je Radnički bio nešto ofanzivniji. Već u 6. minutu posle centaršuta Kneževića, iz ne baš idealne pozicije pokušao je Jirka glavom, ali lopta odlazi u gol aut.

U 14. minutu Jirka je uposlio Batrovića u srcu šesnaesterca, ali omaleni vezista loše je šutirao iz izgledne pozicje.

U 32. minutu razigrani Jirka pogađa okvir gola posle centaršuta Stefana Đorđevića.

Dva minuta nakon toga Radnički ipak stiže do gola. Stefan Mihajlović, četvrtim ovosezonskim pogotkom dovodi Radnički u vođstvo. Posle dodavanja Cakija Stojanovića, Mihajlović je raspalio po lopti sa ivice šesnaesterca i pogodio suprotni ugao gola Voždovca.

Do kraja poluvremena beležimo i jedini šut gostiju u prvom delu igre. Slobodni udarac sa nekih dvadesetak metara izveo je Nikolić, ali lopta se od stative odbija u polje.

U drugi deo igre gosti ulaze mnogo ofanzivnije. Već u 50. minutu kontru su istrčali Jevtić i Nikolić, a ovaj drugi promašio je gol iz veoma povoljne pozicije.

Pet minuta kasnije sa desne strane loptu u šesnaesterac ubacio je Krasić, a Jevtić je ,pored uspavanog Lazara Đorđevića, zahvatio i poslao je u mrežu pored nemoćnog Petrovića.

Nastavili su Beograđani da maltretiraju odbranu Radničkog i nakon izjednačenja. Beležimo pokušaj Hajdina u 62. minutu.

I onda pravo niotkuda Radnički stiže do novog vođstva. Golman Nikola Petrović izbio je loptu daleko, Mihajlović je glavom uposlio Jirku koji je dobro istrčao po desnoj strani i oštrim udarcem uspeo da savladao golmana Trkulju.

Nastavili su gost da napadaju još više ne bili opet stigli do izjednačenja. U 84. minutu šut je oprobao Nišić, ali za malo je bio neprecizan.

A onda još jedan u nizu loših poteza Lazara Đorđevića. Pet minuta pre kraja nepotrebno je povukao napadača gostiju Jevtića u kaznenom prostoru i za sudiju Jovanovića nije bilo dileme – penal za goste. Međutim, na radost domaćih navijača, Nikola Petrović uspeo je da zaustavi udarac Nišića pa je ostalo 2:1.

Ako se pogleda tabela Superlige, u taboru Radničkog mogu bit zadovoljani posle treće pobede u prva četiri kola, ali ni navijači, a ni sam trener Krunić nisu zadovoljni igrom niške ekipe.

U narednom kolu Nišlije će u Lučane dok Voždovac dočekuje ekipu Javora.