Fudbalerke Radničkog kroz dramu do Prve lige (VIDEO)

Fudbalerke niškog Radničkog vratile su se u Prvu ligu Srbije. To su izborile pobedom u poslednjem ligaškom kolu nad direktnim konkurentom ekipom Majdanpeka. Na stadionu kraj pruge rezultat je bio 3:2(1:1) za domaće.

Igrom slučaja dve najbolje ekipe Radnički i Majdanpek u sam finiš prvenstva ušle su poravnate, i u direktnom duelu odlučivale su o šampionu. U blagoj prednosti su bile gošće iz Majdanpeka jer im je I bod garantovao prvo mesto.

Pritisak pobede bio je na plećima domaćina, pa su u meč ušle previše stegnute, to su iskoristile fudbalerke Majdanpeka da bolje otvore utakmicu i stignu do prednosti. Igrao se 12. minut, a strelac je bila Aleksandra Gicić.

Do kraja poluvremena domaće nisu uspevale ozbiljnije da ugroze gol Majdanpeka. I kad se činilo da će se na odmor otići sa minimalnom prednošću za gošće, na samom kraju prvog dela igre nakon kornera sa leve strane, u šesnaestercu Majdanpeka najbolje se snašla Selena Dimitrijević i na oduševljenje velikog broja navijača Radničkog, uspela da zatrese mrežu za egal na poluvremenu – 1:1.

U drugi deo fudbalerke Radničkog, svesne da nemaju više šta da čekaju krenule su ofanzivnije ka golu Majdanpeka. Prvu dobru priliku u 54. minutu propušta Selena Dimitrijević, kad njen udarac iskosa sa peterca sjajno brani Kristina Dolan.

Na isteku 58. minuta beležimo i jednu spornu situaciju, kada odbrambena igračica gostiju neoprezno u šesnaestercu startuje i obara Janu Nedeljković, ali sudija Nikola Tomić ne svira ništa. Ipak samo minut kasnije opet posle gužve nakon kornerai duela dve iskusne igračice Danijele Bošković i Emilije Smiljković sudija ipak pokazuje na belu tačku. Usedio je žučan protest gostujućih igračica, a meru je prevršila Nataša Grujesković pa je dobila crveni karton.

Siguran izvođač penala bila je Danjela Bošković za vođstvo domaćih od 2:1.

Povoljan rezultat i igračica više za domaće na pola sata pre kraja činile su se u tom trenutku kao velika prednost. Gošće su pored svega morale da se otvore i napadnu, što je omogućilo Nišlijkama da iz kontri dolaze do povoljnih situacija. Propustile su odlične prilike Verica Dimić u 74. i Jana Stojanović u 76. minutu. Malo je falilo Aleksandri Gicić da u 82. minutu kazni domaće za olako propuštene prilike, međutim sjajno je intervenisala Tijana Radosavljević. Ipak kazna stiže u 87. minutu. Nakon centaršuta sa leve strane u šesnaestercu Radničkog sjajno reaguje Emilija Simić i prelepim udarcem glavom poravnava na 2:2 – za veliku radost gostiju i nevericu domaćih navijača. San o prvoj ligi bio je na dohvat ruke, a onda se sve u trenutku raspršilo.

Međutim strateg domaćih Bratislav Petrović imao je “keca u rukavu”, rezervista Katarina Milanović u drugom minutu sudijske nadoknade odličnim udarcem iskosa sa desne strane šalje loptu u dalji ugao gostujućeg gola za neopisivu radost igračica Radničkog i velikog broja Meraklija, koji su došli da pomognu ženskoj sekciji voljenog kluba.

Na kraju 3:2 za domaće, titula prvaka Druge lige i plasman u viši rang.

Još jednom je “alfa i omega” niškog kluba Bratislav Petrović napravio sjajan posao sa svojim “vrtićem”. Ekipa koja izuzev dve iskusne igračice – Danijele Bošković i golmanke Radosavljević ima u proseku 18 godina, uspela je da stigne do trofeja protiv znatno iskusnijih timova.

Zbog loših propisa u ženskom fudbalu klubovi koji stvaraju igrače poput Radničkog ostaju nezaštićeni, i bogatiji klubovi bez obeštećenja odvode igračice, pa vrlo često nakon dobrih sezona nailaze teške godine i ponovno stvaranje ekipe od nule.

Nadamo se da će u Radničkom naći način da se odupru novom “čerupanju” ekipe i da će tim nastaviti da raste i iduće sezone u Prvoj ligi Srbije.