Fudbalerke Mašinca stigle do bodova koji daju nadu (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca pobedile su Radnički 1923 na svom terenu rezultatom 2:0, u zaostaloj utakmici iz osmog kola Superlige Srbije.

„Zelene“ su pružile najbolju partiju od starta sezone, upisale prva tri boda i po prvi put sačuvale svoju mrežu. Mašinac je do zaista zlata vrednih bodova stigao pre svega dobrom timskom igrom, iskoristio je kapitalne šanse, a onda se u poslednjih 20-ak minuta zahvaljujući odličnim intervencijama Vanje Stanković odbranio.

Loši vremenski uslovi pratili su timove od samog starta. Kiša i vetar su kako je meč odmicao, baš kao i sam tempo igre, bili sve jači.

Prvi pokušaj na susretu imala je Marjanović u devetom minutu, ali je šutirala loše preko gola.

Igrao se 26. minut kada je Mašinac poveo golom Milene Brajović. Domaće su stopirale napad gošći, pokrenule kontra napad po desnoj strani terena, nakon čega je usledio pas na levu stranu, gde se sama pred golom našla Brajović i rutinski sprovela loptu u mrežu.

Do isteka prvih 45 minuta više nije bilo kolosalnih šansi, a onda, već u prvom napadu u nastavku „zelene“ dupliraju prednost. Milijana Pavlović je oduzela loptu, pustila ju je sebi u for i tako naterala Pajević da izađe sa gola, a onda uputila dodavanje ka levoj strani gde je bila a Ana Stojanović, koja potom nije imala težak zadatak.

Radnički je, kako je meč odmicao, krenuo sve agresivnije ka golu Mašinca. Imale su „crvene“ nekoliko čistih zicer situacija, pre svih Čingelić čak u dva navrata, a potom i Gogić, ali je maestralna Vanja Stanković potvrdila svoju klasu.

U 88. minutu viđena je jedna pomalo komična situacija, jer je nakon katastrofalnog šuta Marjanović stradao prozor na klubskim prostorijama domaćeg sastava.

Stanković nakon toga još u dva navrata dobro interveniše, pa nakon šest minuta sudijske nadoknade Međedović konačno svira kraj, za konačnih Mašinac-Radnički 1923 2:0.

Mašinac u narednom kolu, poslednjem pred dugačku zimksku pauzu, gostuje Vojvodini u Novom Sadu, pa bi mu makar bod iz te utakmice u velikoj meri olakšao u grčevitoj borbi za opstanak, koja svakako predstoji u nastavku šampionata.

piše: Petar Dubljević

Niš, 15. novembra. Stadion Mašinca. Gledalaca: 50. Glavni sudija: Jelena Međedović (Beograd). Strelci: 1:0 Brajović 26. – 2:0 Stojanović 46. Žuti kartoni: Slavoljub Branković (Mašinac), Marjanović (Radnički 1923).

MAŠINAC: Stanković, Filipović (od 46. Ristić), Krstić, Milenković, Brajović (od 90. Nikolić), Ivanović (od 85. Stevanović), Pavlović, Stojanović, Tasić (od 96. P. Pavlović), Popović, Milosavljević (od 90. Rančić).

RADNIČKI 1923: Pajević, Nikolić, Živković, Čingelić (od 84. Bicić), Jurišević, Gogić, Tomanović, Marjanović, Simonović (od 58. Babić), Rakočević, Vuković