Finale Kupa za rukometašice – Bekament ipak prejak za Nišlijke (VIDEO)

Rukometšice Naise nisu uspele da stignu do trofeja kupa, pošto su u finalu, u hali Čair, poražene od neprikosnovenog Bekamneta, rezultatom 26-24.

Mladi niški sastav od samog starta pokazao je da respektuje Bekament ali da protivnice meč moraju da dobiju na terenu.

Nišlijke su se dobro držale tokom većeg dela utakmice, ali su fizički dominantnije i iskusnije protivnice znale da iskoroiste svaku grešku Naise, pa i malo lošije otvaranje i prvog i drugog poluvremena.

Na terenu se vodila žestoka borba, a Naisa je na poluvremenu bila u zaostatku tri gola (9-12 je stajalo na semafora), i lišena pomoći povredjene Milene Milojević.

Nešto slabiji početak drugog dela Bekamnet je iskoristio i odlepio se na 6 golova razlike što se ispostavilo kao nedostižno. U samom finišu Naisa je uspela samo da ublaži poraz i stigne na dva gola zaostatka. I pored poraza, publika je domaće rukometašice nagradila aplauzom.

Treba reći da su na golu  bile solidne  Marija Petrović i Tamara Popović, dok su golgeterski bile raspoložene Katarina Radović sa 7, Tansković sa 6 i Filipović sa 5 golova. Ipak, sve one, teško su emotivno podnele ovaj poraz. U prvenstvu je izgubljeno treće mesto u poslednjem kolu, dok je snage ponestalo i na korak od osvajanja kupa…

Katarini i drugaricama sve pohvale za ono što su pružile u ovoj sezoni. Podmlađeni sastav čiji je prioritet bio opstanak u liig, učinio je znatno više od toga i potvrdio da se Naisa i dalje nalazi u vrhu srpskog rukometa.