“Evrogol” Kristine Krstić za tri važna boda Mašinca (VIDEO)

U veoma važnom meču za ekipu Mašinca u 14. kolu Superlige niške fudbalerke uspele su da savladaju neugodnu ekipu TSC-a rezultatom 2:1.

Od starta su domaće krenule ofanzivno i posle propuštene prilike Jovane Vasiljković nakon pornera u 2. minutu, ubrzo stižu do vođstva. Već u sledećem minutu nakon greške odbrane gostujuće ekipe, lopta stižu do kapitenke Mašinca, Jovane Vasiljković, koju ruši Lena Marjanović, a sudija Jasmina Mickoska bez razmišljanja pokazuje na jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne je bila Kristina Krstić za vođstvo zelenih od 1:0.

Usledio je mirniji deo meča bez izglednijih prilka za gol, sve do 33. minuta kada se mreža tresla tri puta za samo tri minuta.

Prvo je Milena Brajović zatresla mrežu TSC-a, ali je gol poništen zbog opravdano dosuđenog ofsajda.

Minut kasnije gošće ni iz čega stižu do izjednačenja, kada je sjajno reagoval Milica Andrić i iz prve je lobova loše postavljenu Vanju Stanković sa nekih 20 metara od gola niške ekipe.

Nisu domaće dugo tugovale jer je već u sledećem minutu, iskusna Kristina Krstić, prelepim udarcem sa više od 25 metara, vratila prednost „zelenima“.

U nastavku igre domaće su kontrolisale igru, propustivši o dva navrata prilike da uvećaju prednost. To ih je moglo skupo koštati, jer su gošće u samom finišu smogle snage da probaju da stignu barem do boda, ali niške fudbalerke nekako uspele da sačuvaju svoj gol i stignu do tri važna boda u borbi za opstanak.

Pored pobede i osvojenh bodova raduje i sve bolja igrra fudbalerki Mašinca koja ohrabruje pred početak plej auta i odlučujućih utakmica za opstanak u eliti.