Bodovi ostali na Čairu (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog upisali su nova tri boda. Oni su u devetom kolu Superlige savladali Borac iz Čačka minimalnim rezultatom.

Minut igre bio je dovoljan Nišlijama da, posle jednog kornera, zatresu mrežu gostiju. Arsić je uposlio Petrovića koji je samo prosledio loptu u šesnaesterac gostiju gde se najbolje snašao odbrambeni igrač Radničkog Miladinović, koji pogađa za 1:0.

Prvih deset minuta lopta je bila više u posedu domaćih. Da bi zatim usledio period igre u kome su gosti preuzeli inicijativu.

Prvi put Čačani su pripretili u 13. minutu kada je Filipović tukao pored gola. Minut kasnije Mateus je dobro prošao po desnoj strani i centrirao, međutim zafalila mu je podrška u šesnaestercu.

Po par prilika na obe strane viđeno je u finišu prvog dela. Vredna pomena je akcija domaćih iz 46. minuta. Arsić je lepo prodro po levoj strani i uputio loptu ka Pavkovu, koji se nije snašo, a do lopte je pre njega došao golman gostiju Bajić.

I u nastavku nije viđeno ništa novo. Idealno vreme za igru, nije bilo inspiracija igračima oba tima, naprotiv više ih je „uspavalo“. Radnički je branio rezultat, a gosti bezuspešno pokušavali da anuliraju prednost.

U 54. minutu Aksentijević se prošetao kroz obranu gostiju i poslao loptu Stankoviću, koji se okliznu, te je još jedna šansa otiša u nepovrat.

Novu priliku za dupliranje prednosti izabranici Ivana Jevića imali su u 70. minutu. Stojanović je centrirao, a do lopte došao Arsić koji je pogodio prečku.

Igrači Borca napadili su do kraja, par puta  su tražili i kazneni udarac, ali je pištaljka sudije Obradovića ostale nema. Deset minuta pre kraja meča, golman domaćih Živković i Miladinović su se sudarili, konfuziju u redovima Radničkog nije iskoristio igrač Borca Pavle Propadalo koji je glavom loptu poslao pored praznog gola.

Do kraja meča ni jedan, ni drugi tim nisu imali ozbiljnijih šansi.

Nakon nekompletnog devetog kola Radnički je treći na tabeli sa 18. bodova. U desetom kolu Nišlije u nedelju gostuju Partizanu.

Radnički – Borac 1:0 (1:0)

Stadion Čair, Niš;

Glavni sudija: Srđan Obradović (Jagodina); Pomoćnici: Goran Stanojević (Beograd), Ivica Stojanović (Aleksinac);

Strelci: Ivan Miladinović u 2. minutu (Radnički);

Žuti kartoni: Aleksandar Jovanović u 46. minutu, Nikola Aksentijević u 67. minutu, Nikola Stanković u 93. minutu (Radnički), Miroljub Kostić u 36. minutu, Jovica Vasilić u 39. minutu, Vladimir Bajić u 46. minutu (Borac);

Radnički: Živković, Arsić (od 86. minuta Mrkić), Petrović, Raspopović, Kovačević (od 63. minuta Noma), Jovanović, Pavkov, Stanković, Miladinović, Golubović (od 58. minuta Stojanović);

Borac: Bajić, Čađenović, Kostić, Vasilić, Dupovac,Ignjatijević (od 46. minuta Propadalo), Zočević, Lima Kruz, Stamenić (od 85. minuta Sajčić), Filipović (od 61. minuta Romanić), Otašević.