Bledi Radnički poražen od Flore

Uoči duela sa Florom, iz niškog Radničkog, priželjkivali su makar nerešen rezultat. Ipak želja se nije ostvarila ekipi sa Čaira koja je, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, poražena u Talinu rezultatom 2:0 (0:0). Strelci su bili Lepik i Vasiljev.

Videlo se odmah da gostujući tim nije dovoljno uigran i da je potrebno vreme da se kockice poklope i da sve dođe na svoje mesto.

Prvi deo meča nije doneo mnogo uzbuđenja. Ni jedan, ni drugi tim nisu imali mnogo prilka da dođu do gola. Tek u finišu domaći su pripretili. Jarvenlaid se prošetao pored fudbalera gostiju, a zatim centrirao. Na sreću Radničkog Stefan Đorđević je dobro intervesnisao ispred svog gola.

U nastavku meča obe ekipe zaigrale su nešto bolje. Veliku šansu imao je niški tim u 52.  minutu. Posle centaršuta Melega, odbrana domaćih je loše ragovala, a zatim su neprecizni bili Bondarenko i Đorđević do kojih se lopta odbijala. Već u narednom napadu Flora je imala šansu, ali je iz duela Vasiljev – Petrović, kao pobednik izašao niški golman. Par minuta kasnije okušao se i Meleg, ali je loptu glavom poslao pored gola.

U 75. minutu domaći su poveli. Posle centaršuta sa leve strane, Vasiljev se izbori i šutirao, a Petrović ponovo odbranio. No, na odbijenu loptu reagovao je Lepik (koji je samo par minuta pre toga ušao na teren) i glavom poslao loptu iza leđa niškom čuvar mreže. Nije se Radnički predavao posle primljenog gola, ali nije ni pretio.

Uporni Vasiljev je u finišu meče ipak uspeo da savlada Petrovića. Treća sreća bila je na sreću Estonaca. Petrović je uspeo da odbrani prvi, a zatim i drugi šut Vasiljeva, do koga se odbila lopta. Pošto odbrana gostiju nije dobro reagovala Vasiljev je iz trećeg pokušaja pogodio mrežu i postavio konačan rezultat 2:0.

Stefan Đorđević, Noma, Todorovski i Bondarenko jedini su igrači iz prošle sezone koji su počeli meč. Mesto u startnih 11 našli su Petrović, Lazar Đorđević, Ostojić, Meleg, Jirka, Tomić, Bojović. U drugom delu meča Krunić je na teren posalo iskusnog Stojanovića i novajlije Makarića i Batrovića.

Revanš meč na programu je 18. jula na Čairu.