Asteriks najbrojniji iz Srbije na Svetskom juniorskom prvenstvu u Taškentu

Taekwondo klub Asteriks iz Niša imaće čak četvoro predstavnika na Svetskom juniorskom prvenstvu koje će se održati u Taškentu, u Uzbekistanu, od 12. do 17. aprila, čime je postao najbrojniji klub u okviru srpske selekcije za ovo takmičenje.

Boje kluba predstavljaće Tina Ninić u kategoriji do 49 kilograma, Andreja Đorđević u kategoriji preko 68 kilograma, Dušan Ković u kategoriji do 59 kilograma i Nina Džunić u kategoriji do 46 kilograma.

Činjenica da jedan klub ima četiri takmičara na Svetskom juniorskom prvenstvu dovoljno govori o kontinuitetu rada i rezultatima koji se godinama grade u Asteriksu. Upravo iz tog sistema dolaze sportisti koji su izborili mesto među najboljima u svojim kategorijama.

Za niški klub ovo je značajna potvrda rada, ali i prilika da se na najvećoj sceni pokaže kvalitet koji se gradi u Nišu. Nastup u Taškentu biće važno iskustvo za mlade borce, ali i novi korak u njihovom sportskom razvoju.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.