SEHA: Poraz Želje u Zagrebu

Rukometaši Železničara poraženi su u sedmom kolu SEHA lige u Zagrebu od istoimenog tima, ali se nisu obrukali. Utakmica je završena rezultatom 30:28 (16:10).

Niški tim je od starta konstantno bio u zaostatku u odnosu na domaćina. Ekipe su u samo u šestom minutu bile izjednačene (1:1), posle čega su gosti stalno „jurili“ zaostatak. Prednost ekipe Zagreba išla je i do šest gola.

U nastavku meča Želje je uspevao da smanji zaostatak. Tri puta u drugom delu Nišlije su dolazile na -1 (u 48. i 55, 56. minutu), ali je hrvatski tim odolevao i nije dopustio gostima da izjednače. Domaći su u finišu ponovo imali +3 (30:27), ali je konačan rezultat i tačku na meč stavio Jevtić za konačnih 30:28.

Želja je u Zagrebu igrao bez povređenog Predraga Vejina. Najefikasniji u niškom timu bili su Sretenović sa sedam golova, Živković sa šest i Marković sa pet. Tri puta u strelce su se upisali Jevtić i Pavlović, dva gola dodao je Damnjanović, a po jedan Mađar i Stanojević. Ono što se ponovo pokazalo kao nedostatak u niškom timu jeste ne tako blistavo izdanje golmana. Domaće je do pobede predvodio Horvat sa 12 golova.

U osmom kolu Železničar u Čairu dočekuje Tatran Prešov. Meč je na programu 7. novembra.