Radnički obezbedio drugo mesto pred zimsku pauzu (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog pobedom su zatvorili kalendarsku godinu na Čairu. Ubedljivo sa 3-0 savladana je ekipa Spartaka iz Subotice i potvrđena jesenja vicešampionska titula.

A Radnički je utakmicu otvorio furiozno i već u 1-om minutu imao kolosalnu šansu. Nakon centaršuta sa desne strane šutirao je Haskić, ali lopta je prohujala pored stative. Ubrzo nakon toga pokušao je i Ranđelović. Napravio je pravo dar-mar po levoj strani , ali je otišao suviše iskosa da bi ozbiljnije ugrozio gol gostiju.

U 8.minutu napadačka igra daje rezultat. Nakon novog centaršuta sa desne strane, Stanisavljević sa penaltika, neometan dovodi Radnički u zasluženo vodstvo. 1-0 za Nišlije.

Stanisavljević u 14.minutu pokušava da duplira vodsjtvo, ali rezultat ostaje nepromenjen.

Gosti jedinu šansu imaju posle prekida u 33.minutu. pokušaj glavom nije dao rezultata. Do poluvremena pokušava još Pankov nakon dobro izvedenog kornera Drinčića (43), ali se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću.

Radnički i u drugom poluvremenu nastavlja da melje. Đorđević u 48.minutu iz dva pokušaja ne uspeva da postigne pogodak. Tri minuta kasnije Stanisavljević pronalazi Haskića u srcu šesnaesterca, ali ovaj šutira nebu pod oblake.

U 54.minutu 2-0 za Radnički. Nišlije su odlično izvele polukontru, došlo je do gužve u šensaestercu, a lopa se namešta na glavu Grbiću koji razbija maler u ovoj polusezoni.

U 77.minutu i na ovoj utakmici odlični Drinčić izbacuje Acu Jovanovića, koji lomi protivnika, ali okleva…Lopta do Haskića stiže prekasno tako da ova šansa odlayi u nepovrat.

Jovanović se iskupio samo nekoliko minuta kasnije. Iskosa sa leve strane upućuje loptu u peterac gostiju, a jedan igrač Spartaka nespretno interveniše i to je 3-0 za Radnički.

Radnički je u samom finišu mogao i do ubedljivije pobede.Korner s desne strane odlično izvodi Drinčić.Nikodijević je najviši u skoku, ali lopta ide iznad prečke.

Navijači Radničkog su preko instagrama za igrača utakmice proglasili Petra Grbića.

Do kraja kalendarske godine ostala je još samo utakmica sa Napretkom u Kruševcu, ali bez obzira na rezultat Radnički će 2019-u godinu dočekati iza Zvezde, a ispred Partizana.