Preokretom do pobede i istorije

Fudbaleri Radničkog slavili su u Surdulici gde su domaći Radnik savladali sa 2-1, što bi kladioničari rekli, došlo je iz 1-2. Domaći tim poveo je u finišu prvog dela pogotkom Miloša Milovanovića. Golom Lazara Ranđelovića u 71. minuti gosti su se u potpunosti vratili u meč. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Stanisavljević u 83. minutu.

U prvom poluvremenu vidjena je zanimljiva, ali ne previše kvalitetna fudbalska predstava. Ni jedan ni drugi tim nisu uspeli da stvore izrazite šanse za gol, ali su domaćini u smiraj prvog poluvremena ipak stigli do vodjstva.

Igrala se nadoknada vremena, kada je Radnik došao do gola bukvalno iz auta. Na daleko izbačenu loptu iz auta sa leve strane, na prvoj stativi gola Radničkog nekoliko igrača našlo se u “buketu”, a lopta je volšebno prošla kroz ruke istrčalog golmana Ristića.

Vremena za popravni u prvom delu igre nije bilo, a Radnik je sudbinu gostiju mogao da zapečati u 52.minutu. Jedan igrač domaćih izbacio je kompletnu odbranu Nišlija po levoj strani i uposlio Zlatanovića. Centarfor Radnika obično iz ovakvih situacija ne greši-žestoko je raspalio po lopti, ali je ona otišla “nebu pod oblake”.

Ova šansa Radnika kao da je bila alarm  gostima da konačno pokažu šta znaju. Izabranici trenera Nenada Lalatovića zaigrali su hrabrije i odlučnije. Po ustaljenoj praksi, trener Nišlija do 60-og minuta izvršio je sve tri izmene i u igru umesto Babića, Grbića i Bondarenka, ubacio Stojanovića, Mitrovića i Stanisavljevića.

Igrao se 71-i minut kada je Caki Stojanović napravio višak, uposlio Lazara Randjelovića, a mladom reprezentativcu Srbije nije bilo teško da poravna rezultat na 1-1.

Radnički je do pobede stigao u 83.minutu. Opet su u akciji učestvovali Caki Stojanović i Randjelović. Na Na pas Stojanovića, ovoga puta u ulozi asistenta našao se Randjelović. Odlično je centrirao, a Stanisavljević je manirom  iskusnog strelca primio loptu i rutinski je smestio u mrežu za 2-1 i veliko slavlje navijača Radničkog.

Sa nova tri boda oboren je I jedan rekord. Šest pobeda, dva nerešena susreta i samo jedan poraz najbolji je stert Radničkog u istoriji kluba.

Ovom pobedom Nišlije su se učvrstile na drugoj poziciji na tabeli, izmedju večitih rivala Crvene Zvezde i Partizana, a upravo crno beli idućeg vikenda stižu na Čair. Pre toga, Nišlije  u okviru 1/16 finala Kupa Srbije, u sredu na domaćem terenu dočekuju ekipu Bežanije.