Pobeda Ferpleja u derbiju kola na startu lige

Minulog vikenda su počela sva seniorska takmičenja pod okriljem Košarkaškog saveza Srbije.

Za jugoistočni deo Srbije najzanimljivija su dešavanja u Prvoj muškoj regoinalnoj ligi Istok, a iza nas je prvo kolo i nekoliko izuzetno zanimljivih utakmica koje najavljuju neizvesno prvenstvo.

Žreb je hteo da se već u prvom kolu sastanu dve ekipe koje su favoriti za promociju u viši rang, u Vladičinom Hanu koplja su ukrstili bivši drugoligaš Morava i ambiciozni niški tim Ferplej. Gosti iz Niša su nakon 40 minuta zanimljive igre slavili rezultatom 76:73 i zabeležili su prvu, istorijsku pobedu u ovom rangu takmičenja. Izabranici Ljubiše Damjanovića su vodili većim delom prvog poluvremena, dok se domaća ekipa konsolidovala i sa prednošću je ušla u poslednji period igre. Ferplej je vratio kontrolu pred kraj utakmice, u poslednja dva minuta ušao sa osam poena prednosti, a na kraju je i pobedio tri razlike u neizvesnoj završnici.

Važnu pobedu na gostovanju ostvario je i KK Niš u Medveđi protiv Jablanice.  Izabranici Saše Damnjanovića su u triler završnici slavili rezultatom 84:82. Imao je Niš 35 sekundi šest poena prednosti i sigurnu pobedu u rukama, ali su greškama u odbrani dozvolili dve trojke domaćinu i izjednačenje sedam sekundi pred kraj meča. Pobedu Nišu doneo je Vladimir Delčić koji je u poslednjem napadu bio brži od sirene i postavio konačan rezultat 84:82.

Treći niški predstavnik u ligi, OKK Junior, poražen je na gostovanju u Leskovcu od Aktavis akademije 93:82.

Pobedom je prvenstvo započela i Mladost Vesna koja je pred svojim navijačima u Beloj Palanci napravila malo iznenađenje. Izabranici Srđana Mitića pobedili su ekipu Prokuplja rezultatom 90:87 trojkom Milana Miloševića u poslednjoj sekundi utakmice.

Jedan od favorita za visok plasman ove sezone, ekipa Bora, uspešno je savladala prvo gostovanje u Sokobanji rezultatom 87:82.

Utakmica u Vranju između Jugbasketa i Radnika iz Surdulice registrovana je 20:0 za gostujući tim jer se domaćin nije pojavio na meču!!!

Kolo se završava u ponedeljak kasno uveče utakmicom u Dimitrovgradu između istoimenog domaćina i aleksinačkog Jastrepca.