Naisa sigurna protiv Bora. Još samo korak do prve pozicije pred plej-of (VIDEO)

Rukometašice Naise na korak su da ostvare prvi od ovogodišnjih zacrtanih ciljeva, a to je start u plej ofu sa prve pozicije. U pretposlednjem, 17.kolu Super lige Naisa je sigurnom igrom savladala ekipu Bora RTB sa 32-26 (15-9).

U meču starih poznanica koje su ove godine odigrale nekoliko, što zvaničnih, što prijateljskih utakmica, nije bilo dileme. Nišlijke su od samog starta nametnule svoj ritam igre i pobednik nijednog trenutka nije doveden u pitanje.

Kada se Marijana Karić razbranila na golu Naise bilo je jasno da je samo pitanje sa kolikom razlikom će domaća ekipa dobiti ovaj meč.

Ekipa iz Bora je pokušala i sa sedam igračica u napadu, kako bi poboljšale efikasnost, ali ni to nije dalo rezultata.

Gostujuća ekipa odigrala je angažovanije u drugom poluvremenu, ali je kvalitet došao do izražaja.

U drugom delu gošće jesu bile efikasnije, ali su igračice Naise odigrale taman toliko da održe razliku iz prvog poluvremena. Bekovi su odlično odigrali. Zija Đoković  odlična sa 8 postignutih golova, Kaća Tanasković je postigla 5 pogodaka, a istakla se i Sanja Simić šutevima iz daljine. Ona je postigla 4 gola, koliko i kapitenka Marija Filipović. Za igračicu utakmice proglašena je Milena Milojević koja se lavovski borila i u napadu i u odbrani. Šef Stručnog štaba Svetislav Jovanović, nije želeo da pojedinačno izdvaja igračice , ali je bio zadovoljan kako je tim delovao na terenu.

Do kraja osnovnog dela prvenstva ostalo je još jedno kolo, u kome Naisa gostuje ekipi Mladosti. Ukoliko izbegnu poraz, Nišllijke će u plej ofu startovati sa prve pozicije i u tom slučaju najverovatniji protivnik trebalo bi da bude Bekament iz Aranđelovca, dok bi drugi polufinalni par u tom slučaju činili Medicinar i Jagodina.

ŽRK Naisa – ŽRK Bor RTB  32-26 (15-9)

Niš, sala OŠ “Dušan Radović”. Gledalaca: 200. Sudije: Blagojević B, Đokič B. Sedmerci: Naisa 3 (3),  Bor 0 (0). Isključenja: Naisa 4 minuta, Bor 2 minuta.

NAISA: Karić, Stranjanac ,  Nikolić ,  Karalić , Đoković  8, Žarković 2,  Stefanović , Milojević 3,   Simić 4, Radović 2, Ivanović,  Tanasković 5, Stamenković,  Petković , Miličić 3 , Filipović 4, Tatar 1.

BOR RTB: Mitić, Milić 9, Jevtov 1, Simonović 7, Nikolov 1, Ivković 1, Majkić 1, Veljković, Bakša, Redžeplar, Velinović, Petrović Z. 5, Petrović I., Marković 1, Kozić, Tasov.