Marko Mitrović het-trikom presudio Bežaniji (VIDEO)

U 1/16 finala Kupa Srbije u fudbalu Radnički je na Čairu savladao ekipu Bežanije rezultatom 4:1(1:0).

Posle vođstva domaćih u prvom delu pogotkom Bondarenka u 22. minutu, gosti uspevaju da izjednače u 63. minutu preko tamnoputok Tanka. Uzvratio je Marko Mitrović het-trikom i to u 74., 79. i 88. minutu za konačnih 4:1.

Za ovaj susret trener Nišlija Lalatović malo je “promešao karte” nebi li odmorio neke igrače pred nedeljni derbi sa Partizanom. Ekipa Bežanije ušla je u otvorenu borbu sa ekipom iz višeg ranga takmičenja želeći da napravi iznenađenje. Već u 2. minutu zapretili su Borivoju Ristiću na golu Radničkog. Šut je oprobao Bogdanovski.

Kako je vreme odmicalo Radnički je preuzimao inicijativu i u 22. minutu dolazi do vođstva. Posle slobodnog udarca Babića, golman gostiju Krunić kratko odbija loptu, na koju natrčava Taras Bondarenklo i smešta je u mrežu za 1:0.

Nastavio je Radnički da napada, do kraja poluvremena, ali nije uspevao da dođe do novog pogotka osim na samom kraju prvog dela kada je poništen još jedan pogodak Bondarenka, zbog , čini se , neopravdano dosuđene nedozvoljene pozicije. Jeste Ukrajinac bio u iza leđa gostujuće odbrane, ali loptu mu je glavom dodao jedan igrač Bežanije.

Na početku drugog poluvremena viđena je otvorena igra, ali bez izrazitih šansi za golove. Prvu takvu iskoristio je  rezervista gostiju Ibrahim Tanko, koji je samo tridesetak sekundi nakon ulaska u igru u 63. minutu uspeo da se upiše u strelce.  Posle udarca Radovanovića golman Radničkog Ristić kratko je odbio loptu, a Tanko se najbolje snašao i sprovodi je u nezaštićenu mrežu za 1:1.

Da i Lalatović ima odličan instikt za dobru izmenu pokazalo se u nastavku. Odmah posle izjednačujućeg pogotka Bežanije u igru strateg Nišlija uvodi Haskića, Stojanovića i Mitrovića i do kraja je Radnički gospodario terenom.

U 74. minutu na asistenciju Stanisavljevića Mitrović postiže svoj prvi pogodak. Tri minuta kasnije utisak je da je sudija Anđelovski još jednom doneo lošu odluku. Dosudio jedanaesterac za domaći tim posle navodnog igranja rukom gostujućeg igrača Mijailovića. Na njegovu sreću Krunić je uspeo da odbrani udarac Stanisavljevića sa bele tačke pa ova odluka nije previše uticala na tok meča.

Odmah nakon toga izveden je korner za Radnički, a Mitrović je glavom još jednom sproveo loptu u gol Bežanije za 3:1.

Konačnih 4:1 postavlja, opet Mitrović svojim 3 pogotkom za samo 15 minuta. Ovoga puta sve zasluge idu Saši Stojanoviću koji je sjajno izveo slobodni udarac sa dvadesetak metara.  Golman Krunić je uspeo da odbije loptu do okvira gola, ona zatim pada na liniju odakle je Mitrović lagano šalje u mrežu.

Radnički se tako očekivano plasirao u 1/8 finala Kupa Srbije, a sada svi u klubu pažnju usmeravaju na predstojeći duel sa beogradskim Partizanom u nedelju od 19h.

RADNIČKI-BEŽANIJA 4:1 (1:0)

Niš, 26. septembra. Stadon Čair. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo). Strelci: 1:0 Bondarenko 22.- 1:1 Tanko 63.-2:1 Mitrović 74.-3:1 Mitrović 79.-4:1 Mitrović 88.

RADNIČKI: Ristić, Aksentijević, Mijailović, Bondarenko, Đorđević, Aleksa Jovanović, Noma (od 59. Haskić), Damnjanović (od 71. Stojanović), Stanisavljević, Babić, Mrkić (od 65. Mitrović).

BEŽANIJA: Krunić, Stojanović, Mijailović, Filipović, Bašanović, Radovanović, Bogdanovsk (od 82. Bojić -), Jeremić, Desančić, Radočaj (od 80. Žang -), Simić (od 63. Tanko).