KRK 2020: Sloboda namučila Megu (VIDEO)

Skoro 30 minuta košarkaši užičke Slobode bili su ravnopravni, a nije pogrešno reći i bolji rival u drugom četvrtfinalnom duelu Kupa Radivoja Koraća protiv Mega Bemaxa, ali ih je veliki “prazan hod” krajem treće i početkom poslednje deonice koštao iznenađenja. Na kraju je neubedljiv abaligaš slavio sa 82:73 i zakazao polufinalni okršaj sa Crvenom zvezdom.

Dugo su košarkaši Mege lutali i tražili željeni ritam, a vrlo lako je meč mogao završiti u potpunom suprotnom smeru, ali se za to pobrinuo fenomenalni Marko Simonović. Crnogorski centar bio je najbolji akter meča sa 32 poena i 13 skokova i bukvalno je sam držao svoj tim u trenucima velike krize.

Na drugoj strani, vrlo dobro izdanje prikazali su Simić, koji je ubacio 18 poena, Simović je dodao 16, Tadić 12, a Pažin 10 poena.

Na krilima sjajnog Stefana Simića, koji je u prošlosti nosio dres rivala, Sloboda je bila ravnopravan takmac favorizovanom protivniku i posle uvodnih 10 minuta bili na samo dva poena minusa – 22:24. Mučio se sastav Dejana Milojevića sa realizacijom pa su u prvoj deonici poene postizali samo Simonović, Mišković, Atić i Ašćerić.

I u drugom kvartalu Užičani nisu “spuštali gard”. Neodgovornu igru Mege, naročito u odbrani, košarkaši Slobode su odlično koristili, pa lakim poenima iz kontre i polukontre sredinom druge deonice poveli sa 32:27.

Tajm-aut trenera Mege prodrmao je letargične igrače, usledila je serija 7:0, ali je evidentno bilo da Dejan Milojević nije bio zadovoljan kvalitetom igre svojih izabranika.

Nastavili su košarkaši Slobode da zadaju dosta glavobolja protivniku. Raspoloženom Simiću pridružili su se Simović i Pažin, pa je ponovo prednost bila na strani užičkog prvoligaša.

Popustili su živci trenera Milojevića u finišu prvog poluvremena, zbog žustrih protesta kod sudija najpre je zaradio tehničku, a zatim i isključujuću grešku, pa je nakon poena sa linije slobodnih bacanja, te trojkom Nikolića Sloboda imala lepih +8 na poluvremenu – 47:39.

Sa istom odvažnošću košarkaši užičkog tima otvorili su i drugo poluvreme, pa su posle trojke Tadića u 22. minutu poveli sa +10 (50:40). Nisu uspevali košarkaši Mege da se oslobode grča, povežu nekoliko kvalitetnih odbrana i napada i preokrenu rezultat.

Štaviše, Užičani su kao od šale probijali odbranu rivalu i održavali prednost, a da nije bilo dominantnog centra Mege Simonovića, za kojeg odbrana Slobode nije imala rešenja, prednost prvoligaša bi bila i ubedljivija.

U finišu treće četvrtine užički košarkaši su potpuno stali. Simonović je nastavio da dominira, a konačno je Mega zaigrala agresivno u odbrani, iznudila par grešaka protivnika i munjevitom završnicom stigla i prestigla protivnika, te u finalni period ušla sa minimalnom prednošću (64:63).

Intenzitet odbrane Mege nije jenjavao ni na startu trećeg kvartala. Za nešto više od 7 minuta krajem treće i početkom četvrte četvrtine igrači u ružičasto-žutim dresovima dopustili su protivniku samo jedan poen, a postigli 22 i praktično rešili pitanje pobednika u tom intervalu.

Pokušavao je trener Slobode Lučić da razmrda posrnule igrače, Tadić i Simić su prekinuli poentersku agoniju, te je na 4 minuta do kraja užički tim imao aktivan rezultat (71:77).

Imao je užički tim odličnu priliku da se potpuno vrati u meč, ali su promašili 4 šuta u nizu, a Peri i Simonović poenima stavili tačku na ovaj ishod i zakazili svom timu susret sa Zvezdom u polufinalu.

MEGA BEMAX – SLOBODA 82:73 (24:22, 15:25, 25:16, 18:10)

MEGA BEMAX: Mišković 9, Peri 9, Atić 9, Simonović 32, Cerovina, Marjanović 2, Ašćerić 8, Tanasković 8, Šćekić, Mesiček 5

SLOBODA: Simić 18, Pažin 10, Tadić 12, Nikolić 9, Simović 16, Foster 6, Aksentijević, Božić, Krstić, Matović, Božić, Čubić 2