Železničar bez završnice Kupa

Rukometaši Železničara poraženi su u 1/4 finalu Kupa Srbije od Vojvodine i neće braniti titulu osvojenu prošle godine. Utakmica u Novom Sadu završena je rezultatom 26:25 (14:12).

Prvih deset minuta igralo se gol za gol. Niški tim nijednom nije bio u vođstvu, imali su izabranici Veselina Vujovića prilike za to, ali ih nisu iskoristili. Sredinom prvog dela domaći su došli do tri gola prednosti (7:4), što je nateralo trenera Želje da uzme tajm-aut. Posle toga domaći uvećavaju prednost na +4. Kada su gosti vezali dva pogotka i trener Vojvodine je zatražio tajm-aut. To je više prijalo niškom timu koji je posle toga izjednačio 10:10 (23. minut). Samo minut kasnije došlo je do incidenta i koškanja domaće i gostujuće klupe. Dvominutni prekid završen je opomenama, te je utakmica nastavljena.  Neizvesnost je bila kratkog daha jer su Novosađani uspeli da do odlaska na odmor ponovo budu u plus.

Daleko bolje je Vojvodina igrala u nastavku, jer je serijom od 4:0 došla do +6 (18:12). Sa druge strane Želja je tek u 36. minutu postigao gol. Pokušao je strateg niškog tima da tajm-autom razbudi svoj tim, ali mu nije pošlo za rukom. Kada su Nišlije došle do -3 i Rojević je pozvao svoj tim na jednominutni odmor. Prednost od tri – četiri gola domaći su imali sve do 56. minuta (26:22), kada je došlo do opuštanja. To je omogućilo protivnicima da zaostatak smanje na dva gola – 26:44 (58.minuta). U poslednjim momentima utakmice niški tim postigao je gol i time samo ublažio poraz.