Velika pobeda Wintersporta nad Lozničanima (VIDEO)

U derbiju drugog kola Futsal Prve lige Srbije Wintersport je u Nišu slavio protiv Loznice rezultatom 4:1(1:1).

Nakon poraza od šampionske ekipe FON Banjice u prvom kolu, Nišlije je očekivao još jedan težak meč, protiv vicešampiona Loznice Grad.

Znali su fudbaleri Wintersporta da je pred njima težak zadatak i zbog toga su od početka bili motivisani i borbeni. Ipak početnu inicijativu nisu krunisali pogotkom, pa gosti iz Loznice prvi stižu u vođstvo. Igrao se 8. minut kada je Madruga probio odbranu Nišlija.

Nisu domaći uspeval ozbiljnije da ugroze gol Loznice, ali u 15. minutu ipak uz puno sreće stižu do penala, koji uspešno realizuje Predrag Jovanović za poravnanje – 1:1.

Do kraja poluvremena, gosti su imali inicijativu, odbrana „Wintera“ bila je na velikim iskušenjima, ali predvođeni maestralnim Petrom Nikolićem, na golu, uspevaju da na odmor odu bez zaostatka.

U nastavku opreznija igra i jednih i drugih, sve do 26. minuta, kada Wintersport nakon akcije iz kornera stiže do vođstva. Strelac je bio Stefan Stanojević.

Loznica kreće ofanzivnije, ali Nišlije iz kontre u 29. minutu stižu i do trećeg gola preko Petra Marjanovića.

Tada su gosti zaigrali sa golmanom u polju, što Stefan Krstić vešto koristi i majistorski postiže četvrti gol za domaće i rešava pitanje pobednika u 32. minutu.

U nastavku domaći rutinski privode meč kraju i sasvim zasluženo slave nad velikim rivalom. Na taj način četa Slaviše Damjanovića stiže do prva tri boda i sa puno samopouzdanja ulazi u nastavak šampionata.

U trećem kolu prvenstva Wintersport gostuje ekipi SAS-a u Zrenjaninu.