Uspešna provera Železničara protiv lidera makedonskog prvenstva (VIDEO)

Rukometaši Železničara bili su uspešni u proverama pred nastavak takmičenja u SEHA ligi. U hali “Čair” gostovao je jesenji prvak makedonske Super lige i učesnik grupne faze EHF kupa Eurofarm Rabotnik iz Bitolja.

Rukometaši Želje uspeli su da renomiranog protivnika savladaju u obe utakmice, iako na poluvremenu prvog meča nije izgledalo tako. U drugom poluvremenu niški rukometaši zaigrali su ubedljivije, uspeli da preokrenu rezultat i slave sa 26-24.

Na ovoj utakmici u dresu Želje zaigrala su potencijalna pojačanja SEHA ligaša iz Niša – slovenački desni bek Jan Gorela, hrvatski internacionalac na poziciji pivota Ante Babić i doskorašnji golman Lovćena Nikola Matović. U prvoj utakmici Slovenac nije bio na svom uobičajenom nivou, dok su  i Babić i Matović pokazali da mogu da budu pojačanja.

U drugoj utakmici protev Eurofarm Rabotnika rukometaši Železničara kontrolisali su i igru i rezultat i stigli do nove pobede sa 34:29.

Pobede protiv makedonaca dobro su došle za podizanje samopouzdanja pred nastavak takmičenja u regionalnoj ligi. U naredne dve utakmice Želja igra sa ekipama sa začelja tabele, najpre sa Izvidjačem u Ljubuškom, a onda dočekuje ekipu Metalurga u Nišu. Sa te dve pobede Nišlije bi uhvatile priključak sa ekipama u sredini tabele što bi predstavljalo dodatni stimulans za dalji napredak u igri pred najvažniji deo sezone.

Takmičenje u SEHA ligi završava se krajem marta, a nakon toga Želju očekuje plej of u domaćem šampionatu – doigravanje za titulu sa Vojvodinom i najboljim ekipama iz Super lige Srbije.