Tri zlata za niškog gimnastičara

Najuspešniji niški gimnastičar, Dušan Đorđević, osvojio je tri zlatne medalje na Prvenstvu Srbije u apsolutnoj kategoriji, održanom u Novom Sadu. On je pobedio u parteru, na krugovima i preskoku. Podbačaji na konju s hvataljkama i vratilu, gde je osvojio dva četvrta mesta, sprečili su ga da osvoji šampionsku titulu u višeboju. Bio je drugi, iza aktuelnog šampiona Petra Vefića (Partizan – Kostolac), a ispred trećeplasiranog Andreja Dolića (Vojvodina – Novi Sad).

Niški tim osvojio je treće mesto u ekipnom plasmanu, iza Vojvodiine i Partizana (Kostolac). Time je prekinuta višegodišnja dominacija Nišliija na državnim prvenstvima. Uzrok je smena generacija, usled koje su ekipu Niša ovog puta činili Đorđević (drugi u višeboju), Aleksandar Miljković (9) i Petar Pekić (16). Izostao je višestruki prvak Petar Veličković, koji odlazi u Baku (Azerbejdžan), gde treba da doktorira u oblasti sporta.

Mesto Veličkovića popunio je mladi Petar Pekić (15 godina) koji je uspeo da se plasira u dva finala (krugovi i vratilo). Osvajanjem 8. mesta u ovim disciplinama doneo je debitantske bodove koji su pomogli ekipi da se održi među najboljima u Srbiji.

Četvrto mesto u ekipnom plasmanu pripalo je prokupačkom Topličaninu. Ovaj  tim činili su isključivo mladi vežbači, bez seniora: Uroš Grujić (6), Teodor Tasković (13) i Vasilije Đinđić (18).

Ponovo je najuspešniji bio Uroš Grujić, koji je osvojio četvrto mesto u parteru ali nije uspeo da se domogne medalje.

Jugoistočnu Srbiju predstavljala je i ekipa Bora, koja je osvojila sedmo mesto. Njen najuspešniji takmičar bio je Matej Radosavljević (19), dok su se ostali plasirali ispod 30. mesta.

piše za Niške vesti: Zoran Marjanović