Težak poraz Radničkog

U trećem kolu Superlige niški Radnički je doživeo težak poraz od imenjaka iz Kragujevca, koji je kao domaćin igrao na stadionu u Gornjem Milanovcu. Rezultat je bio 4:0(2:0) za Kragujevčane.

Početak meča nije nagoveštavao ovakav ishod. Niški fudbaleri su diktirali tempo i stvorili nekoliko izglednih prilika uprvih 30 minuta igre, međutim, nakon primljenog gola u 34. minutu, kada je mrežu Stevanovića zaresao Bevis, fudaleri sa Čaira izgubili su koncepciju svoje igre.

Nije ih nadigrao kragujevački Radnički ni u ostatku utakmice, ali su domaći vešto koristili svoje prilike i lako savladavali nesigurnog Stevanovića.

Prvo je u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena Brazilac Evandro udvostručio prednost kragujevčana, da bi Nišlije u drugom poluvremenu dotukli Vidosavljević i Mirčetić za konačnih 4:0.

Iako se čini da je poraz Nišlija preubedljiv po prikazanoj igri na terenu, ipak se mora reći da je pred četom Nikole Drinčića trnovit put ove sezone. Može se reči da se vidi pečat novog šefa na klupi Nišlija, igra se borbreno i sa dosta trčanja, ali igrački kadar od prethodne sezone. kada je jedva izboren opstanak, je nedovoljno pojačan. Problem je dodatno stvoren i prodajom Davida Petrovića, koji je pored toga što je pružao standardno dobre partije, popunjavao i mesto “bonus” igrača, kojih od ove sezone moraju da budu dvojica.

U narednom kolu Nišlije dočekuju ekipu Napretka iz Kruševca, koja je u ovom kolu remizirala sa IMT-om.