Student nanizao petu pobedu

Košarkašice niškog Studenta deklasirale su Ljuboviju u hali Čair rezultatom 83:39, u utakmici 14. kola Druge lige Srbije, čime su opravdale ulogu favorita i nastavile borbu za sam vrh tabele.

Utakmica sama po sebi nije bila rezultatski zanimljiva maltene od prvog sudijskog zvižduka.

Nišlijke su nakon startnih 5:0, do prve dvocifrene prednosti došle na nešto više od tri minuta pre isteka prve četvrtine (17:7), a potom istu završile sa 22:9. Izabranice Slađana Ivića nastavile su da zatrpavaju koš rivala sa svih strana terena, pa su na „veliki odmor“ otišle sa ubedljivih 42:16.

Nisu se „studentkinje“ zaustavile ni u nastavku, naprotiv. Nastavile su tamo gde su stale. Razlika je na pet minuta i 47 sekundi do isteka poslednjeg kvartala iznosila okruglo 50 poena, a zanimljivo je to da Student do kraja susreta nije postigao ni jedan poen. Ljubovija je to iskoristila kako bi malo ublažila poraz. Na kraju zaslužena i više nego ubedljiva pobeda Studenta (83:39).

Domaći tim do pobede je vodila Anamarija Stojičić sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i čak 14 skokova, a uz to je pridodala i tri asistencije. Tamara Ivkov takođe je postigla 16 poena, a Anastasija Milojević dodala je 15. Sve košarkašice Studenta upisale su se u listu strelaca.

Na drugoj strani istakla se Valentina Vasiljević sa 16 poena.

Student u narednom kolu gostuje Rasu, i biće to direktan okršaj u borbi za jedno od prva dva mesta na tabeli.

tekst: Petar Dubljević

Niš, 21. januara. Sportski centar Čair. Gledalaca: 50. Sudije: S. Krstić (Aleksinac), I. Ilić (Kruševac), J. Milićević (Kruševac). Rezultat po četvrtinama: 22:9, 20:7, 27:16, 14:7.

STUDENT: Dimitrijević 5, M. Đorđević 4 (5as), Stojičić 16 (14sk, 3as), Ivkov 16 (3sk, 4as), Živković 12, Milojević 15, Petrović 1, Stajić 8, D. Đorđević 2 (10sk), Subić 2, Antić 2.

LJUBOVIJA: Đokić 5, Popović 3, Violeta Vasiljević 3, Valentina Vasiljević 16, Cvetojević 2, Radonjić 10, Ignjatović, Jovanović, Krsmanović, Milovanović.