Sjajna Vujisić za prvenac Studenta (VIDEO)

Počela je nova sezona u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi, a niški Student je u prvom kolu na domaćem terenu pobedio ekipu Vrbasa rezultatom 64:47.

Rezultat nije merilo odnosa snaga na terenu jer je Vrbas najvećim delom meča bio egal sa Nišlijkama, a Student je do ubedljive pobede stigao u samom finišu meča.

Početak je bio sjajan za ekipu Ivana Simića. Domaći tim je brzo poveo 8:0 i naterao goste na prvi minut odmora. Nakon toga, gošće su se trgnule i sve do poluvremena bile vrlo blizu Studenta. U nekoliko navrata su propustile priliku i da povedu. Na veliki odmor se otišlo rezultatom 33:32 za Student.

Treću četvritnu obeležila je znatno bolja igra domaće ekipe. Delovalo je da je ekipu iz Vrbasa koja je imala kraću rotaciju stigao i umor, pa je Student stigao i do dvocifrene prednosti, a taj period rešio u svoju korist rezultatom 14:6.

Iz razloga koje tek treba da analizira stručni štab sa Ivanom Simićem na čelu, Student je u poslednjoj četvrtini ponovo zaigrao loše i dozvolio protivnicama da se vrate u igru i dođu nadomak preokreta. Vrbas je napravio seriju 9:2 i stigao do zaostatka od samo dva poena. Rezultat 49:47 na pet minuta do kraja meča stajao je dugo na semaforu i ispostavio se kao prekretnica za konačan ishod utakmice. Seriju promašaja na obe strane prekinule su domaće košarkašice i od tog trenutka su zaigrale kako se od njih očekuje. Serijom 15:0 do kraja rešile su meč u svoju korist 64:47.

Do pobede je domaću ekipu vodio poznati tandem Vladana Vujisić i Jovana Jeremić. Vujisić je tokom kompletnog meča igrala izuzetno motivisano i racionalno, utakmicu je završila sa 20 poena, po šest skokova i asistencija, a imala je i pet osvojenih lopti. Ukupan indeks korisnosti – 33. Jeremić je u prvom poluvremenu imala problema sa ličnim greškama, ali je bila veoma bitan faktor za pobedu u drugom delu utakmice. Na kraju je završila sa 14 koševa i 11 skokova. U gostujućoj ekipi najbolja je bila Jovana Jovović sa 19 koševa.

Student je u novu sezonu ušao sa znatno većim ambicijama od prethodne dve sezone koje su za zaborav i u kojima je opstanak obezbedio za zelenim stolom, a ne na terenu. Opstanak ove sezone se ne bi smeo dovoditi u pitanje, a dokle će stići Student zavisi od mnogo stvari. Za početak je bitno da i letošnja najveća pojačanja daju veći doprinos nego protiv Vrbasa. U narednom kolu koje se igra već u sredu Student gostuje u Subotici ekipi Spartaka.