Sedma pobeda Konstantina

U okviru 11. kola Druge muške lige Srbije Konstantin je na domaćem terenu u sali Osnovne škole “Dušan Radović” savladao ekipu Proletera Naftagasa iz Zrenjanina rezultatom 85:77.

Bio je to duel ekipa sa “kratkom rotacijom” u kome je niški tim pokazao veći kvalitet i zasluženo stigao do pobede. Konstantin je loše započeo meč, ali je u drugoj četvrtini preuzeo inicijatvu i od trenutka kada je prvi put poveo do kraja je rezultatski kontrolisao meč, iako su gosti konstantno bili blizu i opasno su pretili.

U timu Proletera sve se vrti oko tri igrača, Stefana Atanackovića, Slobodana Lalića i Aleksandra Petrovića, pa je ključ uspeha domaće ekipe bilo njihovo zaustavljanje u trenucima naleta, kada su pokušavali da preokrenu rezultat.

U Konstantinu se istakao kapiten Nemanja Gudžić, sa 17 poena bio je najefikasniji igrač pobedničkog tima, a neki od njih su bili u prelomnim trenucima meča. Još jednu sjajnu partiju pružio je Vladimir Veličković sa 16 poena, sedam skokova i šest asistencija, a konstantnost u formi potvrdio je Eldan Bjelak sa 15 koševa.  U poslednjoj četvrtini važnu epizodu odigrao je i Dušan Vuletić koji je meč završio sa 12 poena, a dvocifren košgeterski učinak imali su još Vuk Đorđević sa 13 i Dušan Filipović sa 10 koševa.

Pobeda protiv Proletea Konstantinu je bila sedma u sezoni i zadržao se u gornjem delu tabele sa realnim šansama da se u nastavku bori za plasman u viši rang.

Dobro su odigrale i preostale ekipe iz regiona. Pirot je zabeležio važnu pobedu na gostovanju, pobedili su ekipu Zemuna  79:74. Napredak JKP iz Aleksinca nije imao problema u Velikoj Plani, savladali su “fenjeraša” na tabeli rezultatom 97:77. Zdravlje je pred svojom publikom bilo sigurno protiv Žarkova 77:61 i ostalo je na deobi drugog mesta na tabeli, upravo sa ekipom Napretka kao i timom Mladosti iz Smederevske Palanke. Jedini poraz zabeležila je ekipa Rtnja koja je poražena na gostovanju u Kragujevcu od Radničkog 108:90