Rukometašice Naise prokockale pobedu (VIDEO)

Rukometašice Naise remizirale su sa ekipom Bekamenta u 4. kolu Super rukometne lige za žene 23-23 (13-13).

Podmlađeni tim Naise je tako osvojio drugi bod u tekućem šampionatu i nalazi se pri dnu superligaške tabele.

Nekadašnji derbi za sam  vrh, ovoga puta predstavljao je susret dve ekipe koje se nalaze u donjem delu tabele.

Nije Naisa krenula sjajno i uglavnom je u prvom poluvremenu bila u zaostatku.

Najveći minus zabeležen je u 17. minutu kada je tim iz Aranđelovca vodio sa 3 gola prednosti.

Ekipa trenera Slavka Krnjajca smogla je snage da do poluvremena izjednač na 13-13.

U drugom delu igre ekipa Naise bila je u konstantnom vođstvu i na 5 minuta pre kraja meča činilo se da će niški superligaš stići do prve pobede u prvenstvu, jer je vodio sa 21-18.

Naisa je i u 60. minut ušla sa dva gola prednosti, ali su gošće golovima, najpre Ljubice Simić iz sedmerca, a onda i Tamare Preković iz igre uspela da stignu do izjednačenja, 23-23. Na taj način podmlađena ekipa Naise platila je danak neiskustvu i izgubila već dobijenu utakmicu.

Najefikasnije u redovima Naise bile su Olivera Nikolić i Jelena Stojanović sa po 5 golova.

Naisa se tako, nakon četiru odigrana kola i 2 osvojena boda, nalazi u donjem delu tabele.

U narednom, 5. kolu, Naisa gostuje ekipi Železničara u Inđiji, koja do sada ima maksimalan učinak