Remi Radničkog u prvom pripremnom meču

Fudbaleri Radničkog odigrali su nerešeno sa poljskom ekipom Pjast u prvom pripremnom meču u Antaliji. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Prvak Poljske iz 2019. godine, bolje je otvorio meč i poveo u petom minutu preko Červinskog, a zatim konrolisao igru tokom celog prvog dela. U nastavku meča situacija na terenu bila je sasvim drugačija. Radnički je preuzeo inicijativu i počeo da stvara šanse. Jedna od njih krunisana je pogotom u 72. minutu. Slobodan udarac sa 20. metara, u svom stilu, izveo je Lazar Arsić koji je niškom timu doneo izjednačenje.

Radnički je u prvih 45. minuta igrao u sastavu: Dujmović, Aksentijević, Ćirković, Bjeličić, Savić, Kovačević, Pejović, Mićibući, Mitrović, Tomić i Pavlov.

U nastavku meča igrali su: Kahriman, Jamkam, Stanković, Bogdanović, Jovičić, Ilić, Arsić, Kasalica, Spasić, Mesarević i Sagitov.

Radnički će u Turskoj odmeriti snage još sa slovačkim Ružemberokom, bugarskim Spartakom, ruskim Himkijem i Torpedom. Generalna proba biće kazahstanski Kairat učesnik grupne faze ovosezonske UEFA Lige konferencija.