Radničkom samo bod protiv fenjeraša (VIDEO)

Fudbaleri niškog Radničkog remizirali su u 26. kolu Superlige sa poseldnjeplasiranom ekipom Novog Pazara – 2:2 (1:1).

Iako je bio dominantniji takmac na travnatoj podlozi niškog Čaira, domaći sastav moraće da se zadovolji bodom. Novopazarci su dva puta vodili, ali Nišlije nisu dozvolile da gosti dođu do preko potrebne pobede u borbi za opstanak.

Fudbaleri oba tima još uvek se nisu zagrejali i rastrčali, a gosti iz Novog Pazara su već došli do vođstva. Nakon kornera i opšteg meteža u petercu Radničkog, odbrana Nišlija je loše reagovala, što je iskoristio Marković i postigao vodeći gol.

Neočekivani start meča naterao je Nišlije na totalnu ofanzivu od rane faze utakmice. Nišlije su konstantno pritiskale odbranu gostiju, kružile oko šesnaesterca, ali osim nepreciznog šuta Travančića u 20. minutu golman Pazaraca Budaković nije stavljen na veće iskušenje.

Totalna incijativa „Reala sa Nišave“ isplatila se u 37. minutu kada je Arsić, u svom stilu, iz slobodnog udarca poravnao rezultat. Pogotku je prethodio odličan solo-prodor Travančića, koji je srušen na nekih 22, 23 metara od gola, a popularni Arsa je sjajno materijalizovao ovu situaciju.

Na petnaestominutni odmor ekipe su otišle sa poravnatim rezultatom, a i na početku drugog poluvremena Nišlije su imale više od igre. U razmaku od 60 sekundi najistureniji fudbaleri Radničkog Mrkić i Kojić imali su dve solidne šanse za pogodak, ali su obojica bili neprecizni. Nekoliko minuta kasnije ponovo je Kojić bio blizu pogotka, ali je posle centaršuta Travančića za delić sekundi brži bio štoper gostiju Tasić.

I kako to u fudbalu obično biva, nakon nekoliko neiskorišćenih šansi sledi kazna. U 63. minutu, ponovo posle kornera, Pazarci su drugi put poveli. Nakon centaršuta Sinđića, najviši u skoku bio je doskorašnji štoper niškog tima Aleksandar Ignjatović i odličnim trzajem glavom matirao Bajića.

U završnici meča, šef struke Radničkog Milan Rastavac bacio je sve karte na napad, odbrana gostiju je uspešno odolevala ne baš smislenim napadima Nišlija, ali samo do 84. minuta. Tada je nakon prodora Japanca Nome i centaršuta na peterac lopta pogodila štopera Novog Pazara Tasića, koji je nespretno intervenisao i poslao loptu u svoju mrežu.

Usledila je opsada novopazarskog gola do kraja meča, ali niški fudbaleri nisu uspeli da još jednom nateraju protivničku odbranu da kapitulira.

Nakon nekompletnog kola Radnički se nalazi na deobi 4. mesta sa kruševačkim Napretkom, oba tima imaju po 40 osvojenih bodova. U narednom kolu niški sastav gostuje u Bačkoj Palanci ekipi Bačke.

RADNIČKI – NOVI PAZAR 2:2 (1:1)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Ilija Brdar (Novi Sad)

Žuti kartoni: Popara, Arsić (Radnički), Plavšić, Savić, Mutavdžić, Knežević, Budaković, Sinđić (Novi Pazar)

Radnički: Vladimir Bajić, Radoš Bulatović (od 70. Pavle Popara), Milan Perendija, Vladimir Volkov, Miloš Petrović, Miloš Stanojević, Lazar Arsić, Saša Stojanović, Anid Travančić (od 70. Riota Noma), Marko Mrkić, Nemanja Kojić

Novi Pazar: Miloš Budaković, Aleksandar Tasić, Aleksandar Ignjatović, Slavko Marić, Milan Savić, Srđa Knežević, Miloš Plavšić (od 33. Miljan Mutavdžić), Ivan Marković, Stefan Milojević, Luka Sinđić (od 87. Nenad Perović), Kenan Muslimović (od 64. Miloš Krstić)