Radnički uz penal i dva igrača više do preokreta na Banovom Brdu

Fudbaleri Radničkog pobedom su otvorili plej-of. Rezultatom 3:2 na gostovanju su savladali Čukraički, iako su posle prvog dela „brđani“ bili u vođstvu od 1:0.

Čukarički je do prednosti došao u nadoknadi vremena u prvom delu igre kada je mrežu Nišlija zatresao Asmir Kajević.

U nastavku u 49. minutu odigrao se ključni detalj utakmice, kada je posle duela Miladina Stevanoviča i kapitena Radničkog Marka Mrkića sudija Brdar pokazao na belu tačku. Pri tom je Stevanović zaradio i drugi žuti karton na meču, pa su domaći ostali sa igračem manje na terenu. Babić je precizno izveo kazneni udarac i izjednačio na 1:1.

Stručni štab domaćih i igrači se nisu mirili sa ovom odlukom sudija pa su u nastavku često protestovali te je sudija sa klupe Čukaričkog udaljio Lalatovićevog pomoćnika Dragana Šarca. U 72. minutu još jedan fudbaler Čukaričkog, Darko Puškarić, je „pocrveneo“ ovog puta posle rušenja sa leđa Milana Pavkova.

Veliku brojčanu prednost  Radnički je brzo materijalizovao preko Aleksandra Subića u 75. minutu za vođstvo od 2:1. Par minuta nakon toga domaći igrači i trener nezadovoljni suđenjem seli su na travu stadiona na Banovom Brdu. Posle jednominutnog protesta igra je nastavljena.

Pobedu Radničkog potvrdio je Dušan Mićić gpogotkom  u 82. minutu, a konačnih 3:2 postavio je Marko Docić u 84. minutu.

Radnički je ovom pobedom preskočio Čukarički na trećem mestu na tabeli i sada ima 28 bodova, dva više od beogradskog tima. Narednog vikenda na Čair dolazi vodeča Crvena Zvezda.