Radnički tone sve dublje (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog poraženi su u trećem kolu plej-auta od ekipe Mladosti iz Lučana sa 2:1. Jedini pogodak za domaće postigao je Petar Mićin u 68. minutu.

Priželjkivali su u Radničkom da se ponovi rezultat sa prethodnog susreta na Čairu i ponovio se, ali nažalost u korist protivnika. Ipak, može se reći da je Radnički ove nedelje izgledao bolje nego na ranijim mečevima i možda, kada se sve sabere i oduzme, nije zaslužio da bude poražen. No sreća je ovoga puta bila na strani Lučanaca.

Napadali su domaći od početka meča, a u prvom delu najveće šanse imali su Škrbić u 13. minutu  i Petrov u 42. minutu. Oba puta dobro je intervenisao iskusni čuvar mreže Mladosti Saša Stamenković.

Da će neiskoršćene šanse mnogo košatati niški tim naslućivalo se početkom drugog dela meča, kada su gosti umalo poveli. Pogrešio je Etongu, lošta došla do Silađija, čiji je pokušaj osujetio Rosić, u nastavku akcije lopta je došla do Mićina, koji nespretno interveniše i iz sve snage šutira u svoj gol, no čuvar mreže Rosić bio je bolji i u ovom duelu. Domaći ipak nisu uspeli da se odbrane u 57. minutu, Jojić je prošao po levoj strani, prebacio odbranu domaćih i pronašao Varjačića koji pogađa za 1:0. Interesantno je da je vodećem pogotku  prethodila obećavajuća akcija domaćih, Jamkam je šutirao ka golu, a Adamovića je lopta pogodila u ruku koja je bila u neprirodnom položaju, tražili su domaći igranje rukom, ali je pištaljka Danila Nikolića ostala nema.

Radnički je posle primljenog gola nastavio je da još jače napada, a trener Šarac u igru je uveo „svežu“ krv. Nakon bezuspešnih pokušaja Škrbića i Mićina, u 68. minutu Petar Mićin konačno je pogodio i doneo svom timu izjednačenje. Napadali su domaći i nakon izjednačenja, ali još jednom se pokazalo koliko nedostaje dobra završnica. Mladost je sa druge strane čekala, dočekala i iskoristila priliku. Ponovo su bili neoprezni igrači Radničkog u svom kaznenom prostoru, Etongu je srušio Varjačića, a sudija Nikolić bez dileme pokazao na belu tačku. Pogodak za 2:1 postigao je kapiten Milošević.  Do kraja meča beleži se još samo pokušaj Saše Marjanovića koji je šutirao preko gola.

U narednom kolu Nišlije očekuje tradicionalno neugodno gostovanje Napretku. Pre toga Radnički će u četvrtak, 4. maja od 18:30h, na Čairu dočekati Vojvodinu u četvrtfinalu Kupa Srbije.