Radnički startovao porazom

Treća prvenstvena utakmica zaredom između Čukaričkog i niškog Radničkog završena je trijumfom Brđana rezultatom 2:0.

Na startu nove superligaške sezone Radnički je gostovao na Banovom brdu. Na debiju novog trenera, nekadašnjeg kapitena  Nikole Drinčića Nišlije su poražene rezultatom 2:0(2:0).

Brđani su bolje ušli u susret, ali Radnički je uspeo da odbije prve nalete domaćina. Probudili su se niški fudbaleri i u drugoj trećini prvog poluvremena stvorili nekoliko dobrih prilika,  a najbolju je propustio Trivante Stjuart kada je iz izgledne situacije loše šutirao glavom.

Usledila je kazna. Prvo je iskusni Đorđe Ivanović glavom savladao Stevanovića, da bi desetak minuta kasnije nakon greške odbrane Radničkog Mihaljo Cvetković uvećao prednost domaćina.

U drugom delu gosti iz Niša su diktirali tempo i napadali, ali osim nekoliko udaraca iz daljine, koje je sigurni Mirković lako ukrotio, nisu uspeli ništa više da urade. Na drugoj strani Čukarički je pokušavo iz kontranapada i u par navrata ozbiljno je ugrozio gol Radničkog, ali je Stevanović odlično intervenisao.

Na kraju, može se reći lagan poraz na staru. Videla se želja i volja igrača Radničkog, disciplina u igri, ali i neefikasnost. Od novajlija najviše se istakao Bosić, a kvalitet je pokazao i Nišić. Od Đoa, a pogotovo Stjuarta se očekivalo više. Vid se nova ideja novog stratega na klupi, ali ima još dosta da se radi da bi taj sistem profunkcionisao.

U narednom kolu Radnički će biti domaćin ekipi TSC-a na stadionu Dubočica u Leskovcu, pošto se na Čairu rekonstruiše travnata podloga.