Radnički se pobedom oprostio od navijača za ovu godinu (VIDEO)

U poslednjoj fudbalskoj predstavi na Čairu ove godine, fudbaleri Radničkog su sigurnom igrom savladali Mladost iz Lučana rezultatom 3:0(1:0).

Po hladnom i maglovitom vremenu viđena je jedna ne preterano zanimljiva utakmica u kojoj je ekipa Radničkog kontrolisala igru i lako stigla do ubedljive pobede.

Posle pokušaja Jirke i Čumića šutevima iz daljine goste je načeo levi bek Lazar Đorđević u 21. minutu, kada se najbolje snašao u šesnaestercu posle slobodnog udarca sa desne strane i glavom skrenu loptu ka mreži gostiju.

Radnički je kontrolisao igru i u nastavku povremeno ugrožavajući protivnički gol.  Najozbiljniju priliku propustio je kapiten Todorovski u 39. minutu kada je posle prodora iskosa sa desne strane pogodio samo spoljni deo mreže.

I u drugom delu susreta Radnički je diktirao tempo i lako odbijao napade Lučanaca. Posle odlične akcije Nome I Todorovskog po desnom krilu, ovaj drugi je krenu ka šesnaestercu gde na samoj ivici biva srušen. Slobodni udarac izveo je Meleg, a u gužvi koja je usledila najbolje  se snašao štoper Ivan Ostojić, koji je duplirao vođstvo domaćih.

Najlepšu akciju na meču izveli su domaći u 87. minutu, a krunisao je pogotkom Riota Noma na asistenciju Jirke, za konačnih i ubedljivih 3:0 za Radnički.

Do kraja jesenjeg dela sezone u Superligi Radničkom je preostao još duel sa Proleterom u Novom Sadu.