Radnički posle preokreta do pobede nad Napretkom (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog savladali su, posle preokreta ekipu Napretka u drugom kolu Superlige na Čairu sa 4:2 (1:2).

Pored preokreta, koji je niškom timu doneo tri boda, najveći utisak ostavila je publika koja se posle godinu i po dana vratila na tribine i znala da nagradi svaki dobar potez fudbalera domaćih.

Domaći igrači još se pošteno nisu ni zagrejali, a usledio je hladni tuš, nakon kontre, već u drugom minutu gosti dolaze do gola preko Srđana Kočića.

Pogodak nije poremetio niški tim koji je nastavio da igra ofanzivno, a to mu se isplatilo u 13. minut. Novajlija – Japanac Mićibući prošao je po desnoj strani i pronašao Stefana Mitrovića koji pogađa za 1:1.

Do novog gola gosti dolaze u 32. minutu , kapiten Radničkog Nikola Stevanović igrao je loptu rukom u svom šesnaestercu, sudija Milan Mitić pokazao na belu tačku, a precizan je bio nekadašnji igrač Nišlija Saša Marjanović.

U nastavku meča trener domaćih Aleksandar Stanković uvodi u igru Bjeličića, Kasalicu, Vanju Ilića i Aleksandra Pejovića koji donose velike promene u igri.

U 56. minutu Pejovič je centrirao, a Vujadinović pogodio za izjednačenja.

Samo šest minuta kasnije niški tim dolazi do vođstva, posle gužve u šesnaestercu Napretka i intervencije Vasiljevića, lopta dolazi do Škrbića koji pogađa mrežu.

Odličnu igru do kraja meča igrači u crvenim dresovima krunisali su još jednim golom, Vanja Ilić pronaša je Kasalicu, koji pogađa za konačnih 4:2.

Treće kolo na programu je 31. jula, Radnički će tada u još jednom komšijkom derbiju, gostovati Radniku u Surdulici.

RADNIČKI – NAPREDAK 4:2 (1:2)

Niš, 24. jula. Stadion  Čair. Sudija:Milan Mitić. Žuti kartoni: N.Stevanović, Škrbić, Vukadinović (Radnički). Strelci: 0:1 Kočić  2.- 1:1 Mitrović 13.- 1:2 Marjanović (iz jedanaesterca)  32.- 2:2 Vujadinović 56.- 3:2 Škrbić 62.- 4:2 Kasalica 76.

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević (od 46.Bjeličić), Stevanović, Vujadinović, Ćirković (od 52.Kasalica),  Kovačević (od 52.Pejović), Duronjić, Mićibući (od 70. Ilić) Mitrović, Vukadinović, Škrbić (od 85.Đurić).

NAPREDAK: Vasiljević, Marinković, Kočić (od 67.Ćuković), Dabić, Tomić, Spremo, Stevanović, Marjanović, Krstić (od 67.Milošev), Jovanović  (od 86.Kotlajić), Bačanin.