Prvi kiks fudbalerki Mašinca (VIDEO)

U utakmici 5. kola Prve lige fudbalerke Mašinca nisu opravdale ulogu favorita protiv Jagodine. Meč je završen rezultatom 0:0.

Od samog starta domaćoj ekipi falila je borbenost i agresivnost koja ih je krasila od početka sezone. Tome treba dodati i dekoncetrisanost i nepreciznost u igri u polju, pa se teško dolazilo do gola gošći.

U prvom delu igre vredna pomena su dva pokušaja direktno iz kornera, Dejane Ivković fudbalerke Jagodine, oba puta pogodila je okvir gola Mašinca.

Domaće su tek u finišu prvog dela ozbiljnije zapretile Jagodini, pokušala je Jovana Ilić.

U drugom delu Nišlijke kreću nešto ofanzivnije, ali opet bez prave zavržnice. Ipak ovaj meč će ostati upamćen po pokušajima štopera Mašinca Staše Nikolić, koja na ovom susretu najblaže rečeno nije imala sreće.

Prvo je nakon kornera glavom zatresla prečku gola Jagodine, da bi u samoj završnici udarcem sa više od 25 metara daljine pogodila levu stativu gostujućeg gola. Lopta se nakon toga odbila do glave gostujuće golmanke Anje Megić i opet krenula ka mreži, ali ovog puta isprečila se desna stativa i spasila gošće.

Spasila ih je i sudijska trojka koja čitav minut ranije odsvirala kraj, ali ih je spašavala tokom meča bespotrebnim seckanjem igre i čudnim kriterijumom, koji je išlo na ruku Jagodinkama. Ali i sam izbor sudija koji dolaze iz Vlasotinca i Leskovca, uz činjenicu da su upravo leskovačke Lavice glavni rival Mašincu za najviši plasman, bio je čudan.

U nastavku prvenstva fudbalerke Mašinca putuju u Novi Sad na utakmicu sa ekipom Moskve.