Poraz Wintersporta na startu od šampiona (VIDEO)

Proteklog vikenda krenula je i Futsal prva liga Srbije. Niški Wintersport u novu sezonu ulazi pojačan i sa ambicijom da prošlosezonski uspeh, osvajanjem trećeg mesta u plej ofu, ovog puta i nadograde.

U prvom kolu su imali najteži ispit, u sali OŠ Mika Antić, dočekali su šampionsku ekipu FON Banjica. U jednoj tvrdoj, pravoj prvenstvenoj utakmici, ipak su gosti iz Beograda materijalizovali veći kvalitet i iskustvo i trijumfovali rezultatom 2:0(1:0).

„Fonovci“ su uglavnom napadali i diktirali tempo, Wintwersport se organizovano branio i vrebao šansu iz kontranapada. Na golu Nišlija briljirao je Petar Nikolić pa je dugo na semaforu bilo 0:0.

Ipak, gosti probijaju odbranu domaćih u 17. minutu kad gol postiže Dejan Jovanović.

U nastavku meča trudili su se domaći da izjednače, ali iskusna ekipa FON Banjice nije im dozvoljavala da se razigraju. Sve nade Nišlija čini se da su se ugasile u 28. minutu kada je FON Banjica posle jedne sjajne akcije stigla do vođstva od 2:0. Strelac je bio Pavle Pešić.

Bezuspešno su domaći do kraja meča pokušavali da dođu do gola pa su sva tri boda otišla šampionima iz Beograda.

U narednom kolu u još jednom derbiju Wintersport će dočekati ekipu Loznice. U reprizi prošlosezonskog polufinala plej ofa Nišlije će pokušati da skinu skalp vicešampionu Srbije.