Poraz Naise u Inđiji za kraj prvog dela sezone

Železničar – Naisa 26-19 (17-11)

Rukometašice Naise porazom su završile kalendarsku 2023.godinu. Železničar je još jednom pokazao da je u ovom trenutku spremniji tim i nakon pobede na otvaranju šampionata još jednom savladao Naisu, ovoga puta rezultatom 26-19 (17-11).

Valja istaći da je Naisa bila lišena pomoći reprezentativke Teodore Veličković.

Gledajući učinak na terenu, raspoložene Jelena Knežević, Linea Čočaj i donekle Tamara Simonović bile su premalo za raspoloženu domaću ekipu.

Držala se Naisa prvih 20-ak minuta, kada je na semaforu stajalo 11-10. Tada dolazi do velikog pada u igri, što Železničar koristi i za 10-ak minuta postiže 6t, a ne prima nijedan gol i  stiže do 17-10!

U drugom delu ekipa iz Inđije je samo održavala prednost za konačnih 26-19.

Naisa je tako kalendarsku godinu završila na sredini tabele.

Naredno, 11.kolo Super lige u rukometu za žene, na programu je 20.januara 2024.godine, kada Naisa dočekuje ekipu Vojvodine.

SC Inđija. Gledalaca:150. Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković (Beograd). Isključenja: Železničar 12 minuta, Naisa 6 minuta. Sedmerci: Železničar 8 (7), Naisa 4 (3).

ŽRK NAISA: Nedeljković 6 odbrana, Ivanović , Veličković, Konatar 2, Milošević, Čočaj 5, A.Ranđelović, Simonović 2, P.Ranđelović, J.Stojanović 1, Nikolić, Grujić, Bukurić, B.Stojanović, Knežević 9.

ŽRK ŽELEZNIČAR: Vasiljković 12 odbrana,1 gol,  Činku 3 odbrane, Čavrić 1, A.Vujnović 3, Novaković, Obrenović 7, M.Lovrić, Lazarević 1, Avramović, Todorović 4, N.Lovrić 4, Kocić, Otašević 2, Jovanović 1, Bakša 2, Šindić.