Poraz fudbalerki Radničkog od Spartaka (VIDEO)

U 19. kolu prve lige za žene Radnički je poražen od ekipe Spartaka rezultatom 4:1(0:1).

Mlada i oslabljena ekipa iz Niša pružala je pristojan otpor favorizovanim gošćama gotovo čitavih sat vremena, ali im je u poslednjih pola sata ponestalo snage pa su gošće iz Subotice odnele ubedljivu pobedu.

U prvom poluvremenu, zahvaljujući pre svega raspoloženoj mladoj golmanki Radničkog Anji Megić, Spartak je uspeo samo jednom da zatrese mrežu – u 33. minutu strelac je bila Nađa Uvalin. Ona je i u nastavku zatresla mrežu u 57. minuta, da bi se nakon toga i Staša Đokić i Elena Cvetković upisale u strelce za velikih 4:0 za Spartak.

U samom finišu susreta čast domaći odbranila je iskusna Danijela Bošković, iskoristivši grešku odbrane Spartaka da smanji na 1:4.

Ekipa Radničkog odavno je na putu za niži rang, ali trener Bratislav Petrović već razmišlja o sastavu za narednu sezonu. Upravo zbog toga iz Jagodine su dovedene dve mlade i perspektivne fudbalerke – golmanka Anja Megić i napadač Verica Dimić. Upravo ove dve devojčice rođene 2006. bile su pravo osveženje za ekipu Radničkog na ovom susretu.